Сьогодення

Випадок захворювання на ботулізм в Одеській області!

Вересень на Одещині – оксамитовий сезон, коли наш край продовжують відвідують туристи. У цей період традиційно зростає попит на в’ялену або сушену рибу. Але треба пам’ятати, що цей продукт може становити небезпеку для життя людини — ботулізм.

9 вересня до КУ «Одеська міська інфекційна лікарня» каретою швидкої допомоги була доставлена жителька м. Одеси з підозрою на ботулізм. Жінка захворіла у період з 8-го по 9 вересня після вживання копченої риби (салаки), якою її пригостила знайома. Окрім потерпілої зазначену рибу вживали 7 чоловік, однак симптоми захворювання проявилося тільки у неї. 

В КУ «Одеська міська інфекційна лікарня» пацієнтці була введена протиботулінічна сироватка, що призвело до значного покращення її стану. З потерпілою була проведена бесіда щодо небезпеки для здоровя та життя ботулізму та заходів з його профілактики.

Ботулізм — це харчова інтоксикація, зумовлена споживанням продуктів, які містять ботулотоксини. Це можуть бути консерви, особливо домашнього приготування, копчені, в’ялені м’ясні та рибні вироби.

Перші симптоми захворювання найчастіше виникають через 12–24 год. після споживання зараженої їжі. Порушення зору — одна з найперших ознак ботулізму. Хворого турбує «сітка або туман» перед очима, двоїння предметів, важкість читання, що пов’язано з паралічем очних м’язів.Одночасно виникають спрага, сухість слизових оболонок, розлад ковтання, може змінитися тембр голосу.

Госпіталізація обов’язкова незалежно від тяжкості перебігу захворювання. В умовах стаціонару хворому проводиться відповідне лікування, в тому числі вводиться протиботулінічна сироватка.

Пам’ятайте! Якщо мова йде про консерви, найменше здуття кришки— причина для категоричної відмови від уживання в їжу вмісту даної банки. Також необхідно виключити придбання виготовлених у домашніх умовах консервів, в’яленої, копченої, солоної риби й інших продуктів харчування в місцях несанкціонованої торгівлі у приватних осіб. Хворобу легше попередити, ніж лікувати. Бережіть своє здоров’я і здоров’я близьких, а особливо дітей