Сьогодення

ВСЕСВІТНІЙ ДЕНЬ КІШОК

Щороку 8 серпня за ініціативою Міжнародного фонду Animal Welfare (з 2002р.) відзначають Міжнародний день кішок (далі – День), з метою вшанування пухнастих домосідів, й привернення уваги до проблеми бездомних котів і кішок. На сьогоднішній день свято об’єднує мільйони власників цих тварин у всьому світі. Згідно статистичним даним за 2015р. понад 80% населення всієї планети вважали за краще тримати вдома домашню тварину, і половина з них віддавали перевагу котам.

Крім «естетичного задоволення» кішки виконують і ряд корисних для людини функцій. Вони відмінно винищують гризунів, лікують деякі захворювання і навіть продовжують життя своєму господареві. Так, американськими лікарями було встановлено, що власники кішок на 40% рідше страждають від хвороб серця, також у них рідше трапляються інфаркти та інсульти. А англійські лікарі розробили навіть цілу «кототерапію», за допомогою якої пропонують лікувати ряд хвороб, зокрема – запалення суглобів і гінекологічні захворювання. Діти, які ростуть з тваринами, не тільки виростають добрішими, а й здоровішими. Вченими доведено, що у дітей, які з народження живуть під одним дахом з кішками і собаками, надалі знижується ризик виникнення алергій на 80%.

Однак не слід забувати, що кішки, як і будь-які інші тварини, в потенціалі можуть бути переносниками різних хвороб (сказу, токсоплазмозу, хламідіозу, кампілобактеріозу, сальмонельозів, туберкульозу, туляремії, гельмінтозів, дерматомікозами, у т.ч. стригучим лишаєм, і т.і.), багатьма з яких самі не хворіють.

Тому, якщо Ви хочете завести кішку, Вам необхідно буде виконувати кілька простих правил, щоб залишатися здоровим і не заразити нічим Вашу тварину:

  • Відразу після придбання кішки відвідайте ветеринарну клініку та здайте аналізи на токсоплазмоз, хламідіоз і яйця глистів.
  • Бажано не випускати кішку на вулицю та захистити свою улюбленицю від полювання на диких гризунів (адже вони є природним резервуаром безлічі небезпечних захворювань для тварин і людей).
  • Додержуйтесь елементарних гігієнічних вимог – систематично мийте дома підлогу, носіть домашнє взуття, після повернення додому (з роботи, магазину і т.і.) переодягайтеся, мийте руки (особливо, якщо вступали в контакт з вуличними тваринами, користувалися громадським транспортом, торкалися брудних речей і т.і.).
  • Купуйте кішці якісні продукти харчування від перевірених виробників (так, наприклад, сире м’ясо може потенційно містити в собі збудників токсоплазмозу, гельмінтів; сирі яйця, м’ясо птиці – сальмонельозу; сире коров’яче молоко – туберкульозу і т.і.), давайте чисту воду, використовуйте чистий посуд.
  • Слідкуйте за власною гігієною при догляді за своєю кішкою, мийте руки після прибиранні її туалету і контакту з нею.
  • Регулярно прищеплюйте кішку та своєчасно виводьте бліх, кліщів, глистів.
  • При поганому самопочутті Вас і Вашої тварини терміново звертайтеся до лікаря.

Справедливості заради треба зазначити, що багатьма хворобами справжні домашні кішки (що не виходять на вулицю) хворіють тільки завдяки своїм господарям та іншим людям, що приносять в будинок збудників цих хвороб.