Сьогодення

В.о. генерального директора ДУ “Одеський обласний центр контролю та профілактики хвороб Міністерства охорони здоров’я України” Віталій Гончаров взяв участь у селекторній нараді облдержадміністрації.

Селекторна нарада облдержадміністрації з головами РДА, районних рад, ОТГ, міськими головами міст обласного значення відбулась 22 червня в аудиторії № 632 Одеської обласної ради. На нараді розглянули три планових питання. На нараді розглянули три планових питання. На порядку денному стояли питання щодо санітарного благополуччя населення. Зокрема, про заходи державного нагляду у сфері санітарного законодавства та про санітарно-епідеміологічну ситуацію під час курортного сезону. В.о генерального директора ДУ “Одеський обласний центр контролю та профілактики хвороб Міністерства охорони здоров’я України” Віталій Гончаров доповів про санітарно-епідеміологічну ситуацію під час курортного сезону 2021 року в Одеській області.

На сьогодні епідемічна ситуація з інфекційної захворюваності в області розцінюється як нестійка, і є сприятливі умови для поширення інфекційних хвороб. Так, епідемія коронавірусної хвороби внесла певні корективи в епідемічний процес інфекційних захворювань і, як наслідок, зареєстровано зниження по всім нозоформам інфекційних хвороб.

В загальній структурі захворюваності до 99% припадало на гострі респіраторні інфекції, у тому числі  СОVID-19. Особливо небезпечні, паразитарні  та повітряно-крапельні інфекції, які керуються засобами специфічної профілактики, реєструвались поодинокими випадками, або не реєструвались зовсім.

 Віталій Гончаров підкреслив, що Одеська область, як курортний регіон, має значний ризик виникнення епідускладнень, а з початком оздоровчо–туристичного сезону цей ризик посилюється, через зростання кількості відпочиваючих та туристів. Вже зареєстровано спалах гастроентероколітів у ТОВ «Дитячий заклад санаторного типу «Сергіївка» Білгород-Дністровського району, де захворіла 31 особа, які прибули з різних областей України для участі у футбольному турнірі. 

За словами керівника обласного центру контролю та профілактики хвороб МОЗ, з початку року в області зареєстровано 8 спалахів, під час яких постраждало 142 особи, у тому числі 81 дитина. Це 4 спалахи сальмонельозу (м. Чорноморськ ДНЗ №21 – 23 хворих дитини; Подільський район с. Новоселівка у побуті – 8 хворих, з них 5 дітей; м. Березівка кафе «Бистро» – 7 хворих; м. Болград – кіоск по реалізації шаурми – 4 хворих, у т.ч. 2 дитини), 2 спалахи гастроентероколітів (ротавірусний – м.Чорноморськ ДНЗ №17 – 5 хворих дітей та ентеропатогенна кишкова паличка – ТОВ «Дитячий заклад санаторного типу «Сергіївка» Б.Дністровського району – 31 хворий, у т.ч.30 дітей), 1 спалах вірусного гепатиту (м.Роздільна у побуті – 17 хворих, з них 16 дітей) та спалах гострих респіраторних вірусних інфекцій, викликаних парагрипом  третього типу (Саратський район, Великорибальський психоневрологічний будинок інтернат – 47 хворих).  

Основними циркулюючими збудниками кишкових інфекцій були сальмонели та патогенні віруси, а переважним фактором передачі – харчові продукти, забруднені збудниками, з підключенням контактно-побутового шляху передачі.

Віталій Гончаров підкреслив, що не знімаються з порядку денного і карантинні обмеження стосовно COVID-19. З 16-го червня Уряд подовжив адаптивний карантин в Україні до 31 серпня.   

При проведенні масових заходів дотримання маскового режиму є необов’язковим тільки при наявності у всіх учасників і організаторів заходу негативного результату тестування на COVID-19 або документу, що підтверджує проходження повного курсу вакцинації від коронавірусу.

Що стосується епідемічної ситуації з COVID-19, то триває тенденція до зниження захворюваності, яка розпочалась у квітні місяці. На сьогодні щоденно реєструється в середньому до 50 лабораторного підтверджених випадків, тоді як в травні – до 200.  

З початком оздоровчо–туристичного сезону очікується ріст захворюваності, але це не буде черговою хвилею підйому, а результатом тісного спілкування та недотриманням карантинних обмежень.  За прогнозами Всесвітньої організації охорони здоров’я чергова хвиля буде пов’язана з початком осінньо-зимового сезону та циркуляцією нового штаму коронавірусу (Індійського).

Віталій Гончаров зазначив, що Центром  проводиться щотижневий відбір проб морської води в місцях скидання стічних вод Одеської ТЕЦ, СБО «Південна», СБО «Північна».  Не відповідала гігієнічним вимогам – 1 проба, а саме в місці скидання  стічних вод  СБО «Південна»  – виявлена Salmonella Dublin.

Розпорядженням голови Одеської облдержадміністрації щодо організації і проведення оздоровлення та відпочинку дітей у 2021 році від 19.05.2021 року № 513/од-2021 затверджено відповідні заходи з підготовки та проведення оздоровлення дітей.

На виконання розпорядження Центром проводились лабораторні дослідження перед відкриттям закладів. Наразі досліджено 167 проб води за бактеріологічними  показниками, з них  8 проб з відхиленнями (пришкільні заклади відпочинку в селах Петрівка, Вигода, Секретарівка, Василівка в Одеському районі, в с. Трудове Кілійського району, в с. Великозименове Роздільнянського району, в селах Липецьке, Серби Подільського району); 127 проб за санітарно-хімічними показниками, нестандартні проби в 11 пришкільних закладах (села  Троїцьке, Секретарівка в Одеському районі,  с. Бочманівка Подільського району, Миколаївка, Василівка, Ульянівка, Нова Петрівка, Амбарове, Переселенець, Андрієво-Іванівка, Антонюки Березівського району).

Віталій Гончаров підкреслив, що з метою забезпечення санітарного і епідемічного благополуччя населення, попередження спалахів інфекційних захворювань, пов’язаних з вживанням населенням неякісної питної води, вважаю за необхідне вирішити питання щодо забезпечення населення Одеської області питною водою гарантованої якості з організацією необхідного відомчого лабораторного контролю.

За словами очільника Центру, зазначений контроль повинен бути запроваджений у дитячих дошкільних, шкільних, оздоровчих закладах, закладах соціального забезпечення для попередження епідускладнень.

Центром і в подальшому буде продовжена робота у сфері виконання статутних завдань щодо забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення.

Leave a Reply

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *