Головний державний санітарний лікар Одеської області Віталій Гончаров взяв участь у позачерговому засіданні Державної комісії з питань ТЕБ та НС.

15 лютого 2022 року головний державний санітарний лікар Одеської області Віталій Гончаров взяв участь у позачерговому засіданні Державної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій.

     Нарада відбулась за участі Міністра охорони здоровˈя Віктора Ляшка та головного державного санітарного лікаря України Ігоря Кузіна. розглянули питання щодо стану поширення гострої респіраторної хвороби Covid-19 на території 11 областей, включаючи Одеську.

     За словами головного державного санітарного лікаря Одеської області  Віталія Гончарова: «Середньодобова реєстрація захворюваності на Covid-19  збільшилась майже у 9 разів. Якщо на початку хвилі реєстрували в середньому за добу 360 лабораторно підтверджених випадків, то на останньому тижні – 3240.

     За останній тиждень загальний рівень захворюваності  зріс на 8%  – зареєстровано майже 22700 випадків. Найбільш уразливою віковою групою в загальній структурі захворюваності дорослих є група 30-49 років – 42,5%, по іншим групам: 18-29 років – 16,1%, 50-64 роки – 21%, 65 і старше – 14,5%.

      Що стосується захворюваності по об’єднаним територіальним громадам, то динаміка її зростання спостерігається на 16-ти із 92 ОТГ, але найбільш інтенсивний ріст на території Ананьївської, Арцизької, Біляївської, Подільської, Саратської, Южненської та інших. 

        Одночасно є значною інтенсивність епідемічного процесу захворюваності на грип та інші респіраторні вірусні інфекції, епідемічний поріг яких перевищено у 2 рази.

           За результатами секвенування, яке проводив ДУ «Центр громадського здоров’я МОЗ України» (м.Київ), на території області у 100% циркулює штам «Омікрон», який обумовлює високі показники захворюваності та інфікування.  Разом з цим залишаються низькими темпи вакцинації населення проти коронавірусної хвороби COVID-19 (отримали 2 щеплення лише 35,3% населення області). Найнижчі показники відмічаються у Б.Дністровському, Березівському, Болградському та Подільському районах (16-21%).   

        Враховуючи вищезазначене, з урахуванням поточних показників епідемічної небезпеки, вважаю за доцільне зберегти на території області «помаранчевий» рівень епідемічної небезпеки з контролем виконання встановлених карантинних протиепідемічних заходів відповідними органами».