Сьогодення

День знань

Початок нового навчального року у різних країнах світу не має єдиної для усіх дати. Традиційно цей день, як правило, співпадав у кожній країні із завершенням найважливіших для цієї місцевості сільськогосподарських робіт, та згодом був офіційно закріплений за цими датами. Так, наприклад, в Німеччині та Франції навчальний рік починається в період із серпня до кінця вересня, у Грузії – 20 вересня, в Італії – 1 жовтня, в Японії – 1 квітня. В Іспанії й досі кожна провінція країни має свою дату початку нового навчального року в залежності від строків збирання врожаю. В Австралії, на протилежному кінці земної кулі, починають вчитися в лютому, тобто, за їхнім календарем, – у кінці літа.

В нашій країні та деяких інших пострадянських країнах першим днем нового навчального року традиційно вважається 1 вересня. Цього дня в Україні прийнято відзначати День знань (введений ще Указом Президії Верховної Ради СРСР №373-11 від 15 червня 1984р. «Про оголошення 1 вересня всенародним святом – Днем знань»), та Свято Першого дзвоника, свято першокласників. Цього дня (або в перший наступний робочий день вересня, якщо 1 вересня випало на суботу або неділю) в навчальних закладах прийнято проводити урочисті лінійки з нагоди початку навчального року та перший святковий урок, вітати вчителів квітами.

Ми приєднуємось до привітань з цим чудовим святковим днем. Нехай в нашому житті і житті наших дітей завжди буде місце знанню та мудрості, які допомогатимуть справлятися з життєвими негараздами.