Санепідемситуація

Загальний показник захворюваності на грип та ГРВІ

   Загальний показник захворюваності на грип та ГРВІ, у порівнянні з попереднім  тижнем, зріс на 32,7%, у тому числі серед дітей – на 36%, серед дорослого населення – на 26,2%.

  Інтенсивний показник захворюваності склав 390,7 на 100 тис.населення та нижче епідпорогу (512,8) на 23,8%. На всіх адміністративних територіях області на сьогодні реєструється низький рівень інтенсивності епідпроцесу без перевищення епідемічного порогу.

    До стаціонарів госпіталізовано 291 хворого, що складає  3,2% від загальної кількості захворілих,  у т.ч. діти – 208 (71,5%).

    За даними звітів лікувально-профілактичних закладів щеплено з початку епідсезону 7150 осіб, з них 4966 – з груп ризику.

   Згідно моніторингу вірусологічних досліджень спостерігається одночасна циркуляція вірусів грипу (А(Н1N1)-пандемічний  та вірусів не грипозної етіології (парагрип, корона- та ріновірус).

   Рівень захворюваності  на гострі кишкові інфекції  по області, порівняно з попереднім тижнем, зріс на  10,6%, серед дiтей до 17 рокiв  – на  6%, серед дорослих – майже на 19%.

   В структурі захворюваності основна питома вага припадала на дітей до 17 років – 61%. Найуразливішою залишалась  вікова група 1-4 роки (51,2 %).     

 В організованих колективах захворюваність реєструвалась поодинокими випадками. В осередках проведено комплекс профілактичних та протиепідемічних заходів з лабораторним контролем.Вірусні гепатити та повітряно-крапельні інфекції реєструвались спорадичними  випадками або не реєструвались зовсім (дифтерія, кір, краснуха).

   З метою проведення моніторингу за станом питної води було відібрано в                м. Одесі  11 проб на санітарно-мікробіологічні показники і 11 проб на санітарно-хімічні показники. Всі досліджені проби відповідають вимогам ДСанПіН 2.2.4-171-10«Гігієнічні вимоги до води питної, призначеної для споживання людиною».

    Всього по Одеській області було відібрано 79 проб питної води на санітарно-мікробіологічні і 60 проб на санітарно-хімічні показники. Із них не відповідало  вимогам ДСанПіН 2.2.4-171-10 «Гігієнічні вимоги до води питної, призначеної для споживання людиною» по санітарно-мікробіологічним показникам 2 проби – 2,5% ( смт. Сарата) і по санітарно-хімічним показникам 3 проби – 2% ( Березівський   район   села  Гуляївка, Мар`янівка, м. Кілія).

   В Кілійському районі води відкритих водойм 1-ї  категорії  ( р. Дунай ) було досліджено 4 проби на  санітарно-мікробіологічні  показники , усі стандартні.    

   На території житлової забудови  м. Біляївка було  досліджено 4 проби атмосферного повітря,  перевищення  гранично  допустимих  концентрацій  оксиду вуглецю,  діоксиду азоту  не встановлено.

   Радіаційний фон на території області складає 12-14 мкР/год., що відповідає природному фону багаторічних спостережень.         

   Для    вжиття   відповідних    заходів,    інформації    про всі виявлені нестандартні проби направлені до Головного управління Держпродспоживслужби  в Одеській   області, головам райдержадміністрацій та балансоутримувачам   тощо.  

      Санепідситуація залишається на   контролі.