Санепідемситуація

Загальний показник захворюваності на грип та ГРВІ

   Загальний показник захворюваності на грип та ГРВІ по області, у порівнянні з попереднім тижнем, знизився на 22,5% за рахунок  дитячого населення, де зниження на 26,8%, що пов’язано з тимчасовим призупиненням навчального процесу у школах. Серед дорослих також відзначається зниження на 12,5%.

 Інтенсивний показник захворюваності склав 562,9 на 100 тис. населення та вище епідемічного порогу (512,8) на 9,3%, що відповідає середньому рівню інтенсивності епідпроцесу.

  На 16-ти адміністративних територіях області також реєструється перевищення епідемічного порогу.

 Серед захворілих питома вага дітей складала 66%. Найбільш уразливими серед дітей залишаються вікові групи 5-14 років (55,7%) та   0-4  роки (31,2%).

  До стаціонарів госпіталізовано 500 хворих, що складає 3,8%  від загальної кількості захворілих та на 25% нижче ніж на попередньому тижні. Серед госпіталізованих діти складали 74%.

 За даними звітів лікувально-профілактичних закладів щеплено проти грипу з початку епідсезону 7177 осіб, з них 4989 – з груп ризику.

 Згідно моніторингу вірусологічних досліджень серед населення переважно циркулюють віруси грипу А (Н1N1) – sw2009, а також віруси не грипозної етіології (парагрип, адено та риновіруси).

  Зважаючи на епідситуацію, за рішеннями комісій з питань ТЕБ та НС територіальних органів влади та керівниками закладів в області, у зв’язку високим рівнем захворюваності серед дитячого населення, в області залишаються закритими 62 школи, 48 дитячих дошкільних закладів.

  Відновлено навчально-виховний процес у всіх школах м.Одеси з 17 лютого 2020 року.

  Рівень захворюваності  на гострі кишкові інфекції  по області, порівняно з попереднім тижнем, знизився на 13,8%, у тому числi  серед дiтей до 17 рокiв  – на  12%, серед дорослих – на 16,7%.

 В структурі захворюваності основна питома вага припадала на дітей до 17 років – до 62 %. Найуразливішою залишалась  вікова група 1-4 роки (55,7 %).

 В організованих колективах захворюваність реєструвалась поодинокими випадками. В осередках проведено комплекс профілактичних та протиепідемічних заходів з лабораторним контролем.

  Вірусні гепатити та повітряно-крапельні інфекції реєструвались спорадичними  випадками або не реєструвались зовсім (дифтерія, краснуха ).

 З метою проведення моніторингу за станом питної води було відібрано в м. Одесі  11 проб на санітарно-мікробіологічні показники і 11 проб на санітарно-хімічні показники. Всі досліджені проби відповідають вимогам ДСанПіН 2.2.4-171-10«Гігієнічні  вимоги до води питної призначеної для споживання людиною».

  Всього по Одеській області було відібрано 96 проб питної води на санітарно-мікробіологічні і 74 проби на санітарно-хімічні показники. Із них не відповідають вимогам ДСанПіН 2.2.4-171-10 «Гігієнічні вимоги до води питної, призначеної для споживання людиною» по санітарно-мікробіологічним показникам 1 проба-(1.0%), а саме: м. Балта і по санітарно-хімічним показникам 21 проба-(28.4%), а саме: міста Арциз, Балта, Болград, Вілкове, Болградський район (с. Тополине), смт. Сарата.

  Води поверхневих водойм 1 категорії ( оз. Ялпуг, р. Дунай) на мікробіологічні показники   досліджено 9 проб,  з них  з  перевищенням   гранично    допустимих   концентрацій    1 проба    ( Кілійський    район, р. Дунай, м. Вілково );  на санітарно-хімічні   показники  було   досліджено  6 проб , усі  відповідали гігієнічним вимогам..

  Радіаційний фон на території області складає 12-14 мкР/год., що відповідає природному фону багаторічних спостережень.

       Для    вжиття   відповідних    заходів,    інформації    про всі виявлені нестандартні проби направлені до Головного управління Держпродспоживслужби  в Одеській   області   тощо.

     Санепідситуація залишається на   контролі.