Санепідемситуація

Загальний показник захворюваності на грип та ГРВІ

Загальний показник захворюваності на грип та ГРВІ по області, у порівнянні з попереднім тижнем, знизився на 8,2%, у тому числі серед дитячого населення – на 7,1%, серед дорослих – на 10,3%.

 Інтенсивний показник захворюваності склав 516,7 на 100 тис. населення, що практично на рівні епідемічного порогу (512,8) на 9,3% та відповідає середньому рівню інтенсивності епідпроцесу.

 На 11-ти адміністративних територіях області ще реєструється перевищення епідемічного порогу.

 Серед захворілих питома вага дітей складала 66,6%. Найбільш уразливими серед дітей залишаються вікові групи 5-14 років (54,3%) та   0-4  роки (32,6%).

  До стаціонарів госпіталізовано 508 хворих, що складає 4,2%  від загальної кількості захворілих та на рівні попереднього тижня. Серед госпіталізованих діти складали 64,6%.

 За даними звітів лікувально-профілактичних закладів щеплено проти грипу з початку епідсезону 7177 осіб, з них 4989 – з груп ризику.

 Згідно моніторингу вірусологічних досліджень серед населення переважно циркулюють віруси грипу А (Н1N1) – sw2009, а також віруси не грипозної етіології (парагрип, адено та риновіруси).

 Зважаючи на зниження рівня захворюваності в області більшість навчально-виховних закладів відновили свою роботу. Залишаються закритими 6 шкіл (Балтський, Тарутинський та Ширяївський райони) та 14  дитячих дошкільних закладів (м.Ізмаїл, райони Арцизький, Балтський, Б.Дністровський, Болградський, Саратський, Тарутинський).

 Рівень захворюваності  на гострі кишкові інфекції  по області, порівняно з попереднім тижнем, зріс на 26%, у тому числi  серед дiтей до 17 рокiв  – на  24,7%, серед дорослих – на 28%.

 В структурі захворюваності основна питома вага припадала на дітей до 17 років – 61,2%. Найуразливішою залишалась  вікова група 1-4 роки (55,6 %).

 В організованих колективах захворюваність реєструвалась поодинокими випадками. В осередках проведено комплекс профілактичних та протиепідемічних заходів з лабораторним контролем.

  Вірусні гепатити та повітряно-крапельні інфекції реєструвались спорадичними  випадками або не реєструвались зовсім (дифтерія, краснуха ).

   З метою проведення моніторингу за станом питної води було відібрано в м. Одесі  14 проб на санітарно-мікробіологічні показники і 14 проб на санітарно-хімічні показники. Всі досліджені проби відповідають вимогам ДСанПіН 2.2.4-171-10«Гігієнічні  вимоги до води питної призначеної для споживання людиною».

       Всього по Одеській області було відібрано 82 проби питної води на санітарно-мікробіологічні і 66 проб на санітарно-хімічні показники. Із них не відповідають вимогам ДСанПіН 2.2.4-171-10 «Гігієнічні вимоги до води питної, призначеної для споживання людиною» по санітарно-мікробіологічним показникам 0 проб і по санітарно-хімічним показникам 6 проб (9,1%), а саме: місто Татарбунари, смт. Сарата, Роздільнянський район (с.Степанівка).

       Води поверхневих водойм 1 категорії (р. Дунай. Кілійський район) на санітарно-хімічні  показники було  досліджено 3 проби,  усі  відповідали гігієнічним вимогам..

       На території смт. Іванівка було  проведено 6  досліджень  атмосферного повітря,  перевищення  гранично  допустимих  концентрацій  оксиду вуглецю,  діоксиду азоту  не встановлено.

        В   ході акустичного   моніторингу, на території   житлової забудови  смт. Іванівка, смт. Ширяєво  було  проведено 5  вимірювань рівнів шуму, перевищення  гранично – допустимих рівнів  не встановлено.

        Радіаційний фон на території області складає 12-14 мкР/год., що відповідає природному фону багаторічних спостережень.

       Для    вжиття   відповідних    заходів,    інформації    про всі виявлені нестандартні проби направлені до Головного управління Держпродспоживслужби  в Одеській   області   тощо.

       Санепідситуація залишається на   контролі.