Загальний показник захворюваності на грип та ГРВІ по області, у порівнянні з попереднім тижнем, зріс на 13,2% за рахунок дитячого населення, де ріст на 21,8%, у той же час серед дорослих відмічається зниження на 3,9%.
Інтенсивний показник захворюваності склав 585,0 на 100 тис. населення, що вище епідемічного порогу (512,8) на 14% та відповідає середньому рівню інтенсивності епідпроцесу.
На 16-ти адміністративних територіях області ще реєструється перевищення епідемічного порогу.
Серед захворілих питома вага дітей склала 71,7%. Найбільш уразливими серед дітей залишались вікові групи 5-14 років (59,1%) та 0-4 роки (28,2%).
До стаціонарів госпіталізовано 611 хворих, що складає 4,4% від загальної кількості захворілих та вище попереднього тижня на 20,3%. Серед госпіталізованих діти складали 70,1%.
За даними звітів лікувально-профілактичних закладів щеплено проти грипу з початку епідсезону 7215 осіб, з них 5017 – з груп ризику.
Згідно моніторингу вірусологічних досліджень серед населення циркулюють віруси грипу А та В, але переважають віруси грипу А (Н1N1) – sw2009, а також віруси не грипозної етіології (парагрип, адено та риновіруси).
В області, з урахуванням рівня захворюваності, закрито 9 шкіл (Б.Дністровський, В.Михалівський, Кодимський, Любашівський, Саратський та Татарбунарський райони), 55 окремих класів (м.Б.Дністровський, м.Ізмаїл, райони Б.Дністровський, Болградський, Ренійський та Саратський), 4 дитячих дошкільних заклади (Кодимський, Саратський та Татарбунарський райони) та 18 окремих груп (м.Б.Дністровський, м.Ізмаїл, Саратський район).
Рівень захворюваності на гострі кишкові інфекції по області, порівняно з попереднім тижнем, знизився на 16,4%, у тому числi серед дiтей до 17 рокiв – на 12,9%, серед дорослих – на 21,9 %.
В структурі захворюваності основна питома вага припадала на дітей до 17 років – до 64%. Найуразливішою залишалась вікова група 1-4 роки (52,4 %).
В організованих колективах захворюваність реєструвалась поодинокими випадками. В осередках проведено комплекс профілактичних та протиепідемічних заходів з лабораторним контролем.
Вірусні гепатити та повітряно-крапельні інфекції реєструвались спорадичними випадками або не реєструвались зовсім (дифтерія, краснуха ).
З метою проведення моніторингу за станом питної води було відібрано в м. Одесі 12 проб на санітарно-мікробіологічні показники і 9 проб на санітарно-хімічні показники. Всі досліджені проби відповідають вимогам ДСанПіН 2.2.4-171-10 «Гігієнічні вимоги до води питної призначеної для споживання людиною».
Всього по Одеській області було відібрано 102 проби питної води на санітарно-мікробіологічні і 55 проб на санітарно-хімічні показники. Із них не відповідають вимогам ДСанПіН 2.2.4-171-10 «Гігієнічні вимоги до води питної, призначеної для споживання людиною» по санітарно-мікробіологічним показникам 1 проба (1%), а саме: м.Білгород-Дністровський і по санітарно-хімічним показникам 10 проб (18,2%), а саме: м.Білгород-Дністровський, Миколаївський район (смт.Миколаївка, с. Антонюки), Саратський район (села Зоря, Михайлівка).
Води поверхневих водойм 1 категорії (оз. Ялпуг. Болградський район) на санітарно-хімічні показники було досліджено 2 проби на 33 показника, усі проби відповідали гігієнічним вимогам..
Води поверхневих водойм 2-ї категорії ( р. Прут – р. Дунай Ренійський район) на санітарно-хімічні показники було досліджено 2 проби на 33 показника, усі проби відповідали гігієнічним вимогам..
На території житлової забудови м.Білгород – Дністровський, м. Ізмаїл в місцях розміщення базових станцій мобільного зв`язку проведено 68 інструментальних вимірювань рівнів електромагнітного випромінювання, перевищення гранично допустимих рівнів не встановлено.
Радіаційний фон на території області складає 12-14 мкР/год., що відповідає природному фону багаторічних спостережень.
Для вжиття відповідних заходів, інформації про всі виявлені нестандартні проби направлені до Головного управління Держпродспоживслужби в Одеській області тощо.
Санепідситуація залишається на контролі.