Засіданні Ради регіонального розвитку

29 листопада 2018 року керівництво Державної установи «Одеський обласний лабораторний центр МОЗ України» прийняло участь у засіданні Ради регіонального розвитку в Одеській області під головуванням голови Одеської обласної державної адміністрації Максима Степанова.Під час засідання були розглянуті основні досягнення Одеської області у 2017-2018 роках та проблемні питання розвитку регіону.Так, в Одеській області упродовж двох років капітально відремонтували 443 км доріг державного і місцевого значення, у планах на 2019-2021 роки – ще близько 800 км. Про це повідомив голова облдержадміністрації Максим Степанов під час засідання Ради регіонального розвитку Одеської області.
«Я точно знаю – будівництво доріг відразу дає життя всьому регіону. За 2019-2021 роки ми готові за наявності фінансування відремонтувати близько 800 км. З них 635 км – державного значення, 175 км – місцевого. Ми вже підготували 95 проектів», – зазначив Максим Степанов.
Він підкреслив, що результату у 443 км вдалося досягнути, у тому числі, за рахунок митного експерименту, завдяки якому на реконструкцію доріг області за останні два роки було спрямовано 3,1 млрд. грн.
Говорячи про плани на майбутнє, очільник області назвав пріоритетними дороги курортного і туристичного напрямів, державні магістралі і ті, що поєднують села. Розвиток доріг, на думку очільника регіона, спричиняє ланцюгову реакцію – створення малого бізнесу, міні-готелів, нових робочих місць, інфраструктури.
Найбільш значущі проекти, зокрема, – це дорога від Вінниці до Одеси, Тарутине-Арциз-Сарата, Одеса – Білгород-Дністровський-Монаші, Одеса-Вознесенськ-Новий Буг.
Відкриваючи засідання Ради регіонального розвитку, Максим Степанов наголосив, що люди прагнуть побачити реформи у вигляді цілком конкретних речей, таких як: високі зарплати, якісні дороги, відремонтовані школи і дитячі садки, сучасне обладнання у медичних закладах.
«Саме цим люди вимірюють ефективність держави. Найкращим мірилом «перемоги» для всіх нас буде, коли в Україну почнуть повертатися ті, хто виїхав жити і працювати у Польщу, Словаччину, Німеччину чи інші країни. І ми вже починаємо створювати для цього умови», – підкреслив голова Одеської ОДА Максим Степанов.
Він зазначив, що стратегічне бачення розвитку кожної області – це загальна стратегія, яку впроваджує Президент Петро Порошенко по всій країні.
Зазначимо, раніше очільник Одеського регіону запропонував ввести стратегічне планування ремонту доріг, а також закріпити на законодавчому рівні прозорий механізм розподілу коштів.
Нагадаємо, у листопаді в Києві відбулося засідання Ради регіонального розвитку за участі керівництва країни з обговоренням глобальних інфраструктурних проектів і планів розвитку України.
Президент Петро Порошенко доручив регіональним лідерам завдання розробити плани перспективного розвитку територій на 2019-2021 роки, обговорити і прийняти їх на рівні громад.
В Одеській області відбулося перше засідання Ради регіонального розвитку. Його учасники обговорили перспективні плани розвитку регіону на 2019-2021 роки. До її складу увійшли керівництво Одеської обласної державної адміністрації, Одеської обласної ради, депутати облради і Верховної Ради, очільники ОТГ, голови РДА, мери міст та громадські діячі.
«Саме в такий час ми маємо продемонструвати єдність і дати меседж людям: попри будь-який тиск зі сторони агресора, Україна не лише успішно захищається, але й розвивається. У кожного з учасників Ради є досвід роботи, успішні проекти. І головне є стратегічне бачення розвитку Одеської області – саме те, на чому наголошує Президент Петро Порошенко», – підкреслив голова Одеської обласної державної адміністрації Максим Степанов під час відкриття засідання.
Він зазначив, що Рада регіонального розвитку – це нагода провести аналіз ефективності кожного керівника і зробити зріз стартової ситуації з урахуванням специфіки кожної території.
Відтак, за словами голови Березівської міської ради ОТГ Валерія Григораша, у 2018 році всі населені пункти громади було охоплено вуличним освітленням, а школи на 100% забезпечено проекторами, шкільним приладдям, меблями та комп’ютерною технікою у процесі впровадження Нової української школи.
«Розуміючи важливість планування своєї подальшої діяльності, ми ставимо перед собою важливі стратегічні цілі: енергоефективність комунальних закладів і благоустрій територій, водозабезпечення та водовідведення, а також переробка та сортування твердих побутових відходів», – зазначив у своїй доповіді Валерій Григораш.
Міський голова Ізмаїлу Андрій Абрамченко розповів, що у наступному році розпочнеться масштабна модернізація системи водовідведення міста в межах реалізації проекту Європейського Союзу.
«Ми готові зробити ще один важливий крок уперед. Міська рада пропонує п’яти населеним пунктам району: Стара Некрасівка, Дунайське, Матроска, Броска та Саф’яни приєднатися до Ізмаїлу. Створення ОТГ — це нові можливості та перспективи для усіх нас», — сказав Андрій Абрамченко.
На основі пріоритетів своїх громад кожен район, місто і ОТГ повинні розробити власні плани середньострокового розвитку й обговорити їх з людьми. «Результатом роботи буде оновлений план розвитку області на найближчі 3 роки», – зазначив очільник Одеського регіону Максим Степанов