Захворюваность на грип та ГРВІ

Загальний показник захворюваності на грип та ГРВІ, порівняно з попереднім тижнем, зріс на 5,3%, у тому числі серед дитячого населення – на  1,8%, серед дорослого – на 15,9%. Інтенсивний показник захворюваності склав 415,3 та нижче епідпорогу (552,1) на 24,8%.

         Серед захворілих основну питому вагу складали діти (72,9%). Зростання  захворюваності реєструвався у вікових групах: 0-4 роки –  на 4,3% та  15-17 років – на 20,5%, проте серед дітей 5-14 років спостерігалось зниження  на 3,7%.

             Показник госпіталізації хворих  також зріс на 10,9% –  до стаціонарів госпіталізовано 245 хворих проти 221 на попередньому тижні, що складає  2,5% від загальної кількості захворілих,  у т.ч. діти – 211 (86,1%).

За даними моніторингу вірусологічних досліджень матеріалу від хворих спостерігається циркуляція вірусів не грипозної етіології (коронавірус, ріносинцитіальний вірус).

              Рівень захворюваності  на гострі кишкові інфекції  по області, порівняно з попереднім тижнем, знизився  на 1,6%, у тому числі серед дітей до 17 років – на 1,5%,  серед дорослих – на  2 випадки.

             В структурі захворюваності основна питома вага припадала на дітей  до 17 років  – 63,4 %. Найуразливішою залишилась  вікова група 1-4 роки  – 58,6 %.

         В організованих колективах захворюваність на гострі кишкові інфекції реєструвалась поодинокими випадками. В осередках проведено комплекс профілактичних та протиепідемічних заходів з лабораторним контролем.

         Захворюваність на вірусні гепатити та повітряно-крапельні інфекції реєструвалась спорадичними випадками, окрім кору.

         Захворюваність на кір знизилась на 26,5%, у тому числі серед дорослого населення – на 21,4%, серед  дітей – на 33,3%. Показник госпіталізації також знизився  на 18,7%.

             З початку року всього зареєстровано 1011 випадків кору, у тому числі діти до 17 років – 525 (51,9%).  Найуразливішими серед населення були вікові групи 5-9 років (17,5%) та дорослі (48,1%).

            Щеплювальний статус захворілих: не щеплено проти кору  84%,  них не щеплені за віком – 6,7% (діти до 1 року), отримали 1 дозу – 6,3%, 2 дози – 9,7%.

             З початку року зареєстровано 10 спалахів кору: с.Шевченково Кілійського району, с.Красносілка Лиманського району, м.Одеса – (побут), школа №84 та Одеський національний медичний університет; Біляївський район – с.Нерубайське у побуті та школа №2; м.Чорноморськ (побут); Кодимський район (побут), Болградський район (побут). Під час спалахів постраждало 183 особи, у тому числі 169 дітей.

          З метою проведення моніторингу за станом питної води відібрані в м.Одесі  20 проб на санітарно-мікробіологічні і 19 проб на санітарно-хімічні показники відповідають вимогам ДСанПіН 2.2.4-171-10 «Гігієнічні вимоги до води питної, призначеної для споживання людиною».

            Всього по Одеській області відібрано 96 проб питної води на санітарно-мікробіологічні і 71 проба на санітарно-хімічні показники. Із них не відповідають вимогам ДСанПіН 2.2.4-171-10 «Гігієнічні вимоги до води питної, призначеної для споживання людиною» по мікробіологічним показникам  2 проби (м.Білгород-Дністровський, Кілійський район, с. Старі Трояни) і по санітарно-хімічним показникам 4 проби (Саратський район, с.Світлодолинське, Ренійський район, села Долинське, Лиманське).

          Води поверхневих водойм 1-ї категорії на мікробіологічні показники досліджено 4 проби   і   на санітарно-хімічні показники  було  досліджено 4 проби,  перевищення гранично – допустимих  концентрацій не встановлено.

          В ході здійснення державного соціально-гігієнічного моніторингу за станом грунту,  в населених пунктах  області  на санітарно-мікробіологічні показники було  досліджено 13 проб грунту і на санітарно-хімічні показники досліджено 13 проб  грунту, усі  відповідали нормативним вимогам.

          На території житлової забудови  м. Одеса  проведено 45 досліджень атмосферного повітря на вміст оксиду вуглецю,  діоксиду азоту,  формальдегіду, сірчистого ангідриду, свинцю, перевищення гранично допустимих  концентрацій   відсутні.

         В ході акустичного моніторингу  на території   житлової забудови   проведено  інструментальні  вимірювання  рівнів шуму у 3-х стаціонарних точках   спостереження,   перевищення    гранично – допустимих   рівнів    встановлено у 2 випадках (м.Одеса, вул. Паустовського- Дніпропетровська дорога, вул. Паустовського –  пр. Добровольського ).

             Радіаційний фон на території області складає 12-14 мкР/год.

          Для вжиття відповідних заходів, інформації про всі виявлені нестандартні проби питної води направлені до Головного управління Держпродспоживслужби  в Одеській області, головам райдержадміністрацій та балансоутримувачам.

            Санепідситуація залишається на   контролі.