Захворюваності на гострі кишкові інфекції

        Загальний рівень захворюваності  на гострі кишкові інфекції  по області, порівняно з попереднім тижнем, зріс на 13%, у тому числі серед дітей до 17 років –  на 29,7%,  проте серед дорослих відмічається зниження  захворюваності  на  7,2%.

           В структурі захворюваності основна питома вага припадала на дітей до 17 років – 63%. Найуразливішою залишилась  вікова група 1-4 роки, на яку прийшлося  до 46%.

           В організованих колективах захворюваність реєструвалась поодинокими випадками. В осередках проведено повний комплекс профілактичних та протиепідемічних заходів з лабораторним контролем.

           Згідно факторного аналізу 19,4% хворих пов’язують своє захворювання з вживанням готових домашніх страв з порушенням технології приготування та зберігання;    18,7% – з вживанням немитих овочів та фруктів; 14,2% – м’ясних продуктів, придбаних на ринках; 15,5% – молочних продуктів, придбаних на ринках в т.ч.стихійних; 9,3% –  з порушенням правил догляду за дітьми;  7,2% – риба  солона та в`ялена;  1,8% – морепродукти; 5,6% – купання в морі на різних пляжах міста з ковтанням води; 2,7% – яйця з недостатньою термічною обробкою та сирі;  5,6 % –  не встановлений фактор.

           З метою моніторингу обстежено на холеру 362  хворих на гострі кишкові захворювання,  «неепідемічний вібріон» не виділено.

           З об’єктів зовнішнього середовища відібрано 79 проб, «неепідемічні вібріони» виділено в 6 пробах, у тому числі вода морська – відібрано 25 проб,  «неепідемічні вібріони»  не виділено; вода лиманна – 26 проб,  «неепідемічні вібріони» виділено в 6-ти пробах (Татарбунарський район – о.Сасик; Б.Дністровський район – лиман смт.Затока», центральний пляж «Затока»; Роздільнянський район – Кучурганський лиман, створи №№ 1,2; Кілійський район – р.Дунай); вода стічна – відібрано 28 проб, «неепідемічні вібріони»  виділено в 1-му випадку (стічна вода м.Кілія), 23 проби води інфекційних стаціонарів негативні.

          Вірусні гепатити та повітряно-крапельні інфекції реєструвались спорадичними випадками.

            Захворюваність на кір за останній тиждень знизилась на 8 випадків, серед дітей – на 9 випадів, серед дорослого населення захворюваність залишилась практично на рівні попереднього тижня. Показник госпіталізації також знизився на 4 випадки.

             З початку року всього зареєстровано кір у 1485 хворих, у тому числі діти до 17 років – 791 (53,3%).  Найуразливішими серед населення є вікові групи 5- 9 років (17,2%) та дорослі (46,9%).

            Щеплювальний статус захворілих: не щеплено проти кору  83,6%,  них не щеплені за віком – 8% (діти до 1 року), отримали 1 дозу – 6,8%, 2 дози – 9,6%.

             Всього зареєстровано 16 спалахів кору: с.Шевченково Кілійського району, с.Красносілка, с.Кубанка (ЗОШ) Лиманського району, м.Одеса – (побут), школа №№84, 119 та Одеський національний медичний університет; ДП «Український дитячий центр «Молода гвардія», Біляївський район – с.Нерубайське, с.Усатове, Маяки у побуті та школа №2; м.Чорноморськ (побут); Кодимський район (побут), Болградський район (побут). Під час спалахів постраждало 233 особи, у тому числі 210 дітей.

          Захворюваність на грип та гострі респіраторні вірусні інфекції  знаходилась на сезонному рівні і не перевищувала епідемічний поріг.

         З метою проведення моніторингу за станом питної води відібрані в м. Одесі 21 проба на санітарно-мікробіологічні і 14 проб на санітарно-хімічні показники відповідають вимогам ДСанПіН 2.2.4-171-10 «Гігієнічні вимоги до води питної, призначеної для споживання людиною».

          Всього по Одеській області відібрано 155 проб питної води на санітарно-мікробіологічні і 105 проб на санітарно-хімічні показники. Із них не відповідають вимогам ДСанПіН 2.2.4-171-10 «Гігієнічні вимоги до води питної, призначеної для споживання людиною» по санітарно-мікробіологічним показникам 23 проби:(Березівський район, села Новокальчеве, Виноградне, м. Ананьїв, с.Ананьїв, смт. Саврань, смт. Окни) і по санітарно-хімічним показникам  18 проб: (Болградський район, с. Виноградне, Іванівський район, села Богуново, Михайлопіль,   с. Ананьїв, Саратський район, села Сергіївка, Кулевча, Ярославка, В. Рибальське, Арцизський район, села Делень, Новоселівка, Павлівка, Вознесенка).

            Води поверхневих водойм 1 категорії ( р. Дунай, оз Ялпуг, р. Прут)  досліджено 3 проби на санітарно-мікробіологічні показники, з них 1 проба не відповідала санітарним вимогам. З досліджених 88 проб води поверхневих водойм на санітарно-хімічні показники усі проби  відповідали  нормативним вимогам.

            В зонах   рекреації    морського    водокористування    на  22   пляжах м. Одеси і Білгород-Дністровського, Татарбунарського, Кілійського, Овідіопольського,  Лиманського  районів на санітарно-мікробіологічні показники досліджено 90 проб морської води, в т.ч. 48 проб морської води  в м. Одеса, усі проби  відповідали  нормативним вимогам. На санітарно-хімічні показника  досліджено 4 проби, усі відповідали нормативним вимогам.

           За даними  акустичного моніторингу  на території   житлової забудови  населених пунктів  проведено  21   інструментальне  вимірювання  рівнів шуму,    перевищення    гранично – допустимих   рівнів    встановлено    у 2-х    випадках  ( м. Білгород-Дністровський ).

            На території житлової забудови  досліджено  53 проби атмосферного повітря на вміст  оксиду  вуглецю, діоксиду азоту,  формальдегіду, пилу, аміаку,двоокису сірки, перевищення гранично допустимих  концентрацій  встановлено у 5 випадках     на    вміст      оксиду вуглецю   та формальдегіду     ( м. Одеса).

          В    місцях  розміщення    передавальних     радіотехнічних  об`єктів ( базові станції мобільного зв`язку) на території житлової забудови   населених пунктів області    проведено  20  інструментальних вимірювань рівнів електромагнітного випромінювання, перевищення гранично допустимих рівнів  не  встановлено.

     Радіаційний фон на території області складає 12-14 мкР/год.

          Для вжиття відповідних заходів, інформації про всі виявлені                                                                                                                                                                                                                                                                                                                   нестандартні проби направлені до Головного управління Держпродспоживслужби  в Одеській   області, головам райдержадміністрацій та балансоутримувачам.

          Санепідситуація залишається на   контролі.