Захворюваність на грип та ГРВІ

За даними моніторингу захворюваність на грип та ГРВІ  знаходиться на сезонному рівні. Інтенсивний показник на 100 тисяч населення складає 480,0 та нижче епідемічного порогу (526,4) на 8,8%.

За останній тиждень, порівняно з попереднім, захворюваність залишилась практично на рівні, як серед дитячого населення, так і серед дорослих.

В структурі захворюваності основна питома вага припадала на доросле населення – до 60%.

На рівні попереднього тижня залишилась і госпіталізація – до лікувальних закладів госпіталізовано 389 хворих, що складає 3,4% від загальної кількості захворілих. Найбільше госпіталізованих серед дорослих – 64%. Серед дітей цей показник склав 36%.

Перевищення епідемічного порогу зареєстровано на 7-ми адміністративних територіях: м.Ізмаїл (на 7,8%), райони Біляївський (на 9,3%), Болградський (на 62,6%), Іванівський (на 2,7%), Любашівський (на 9,4%), Овідіопольський (на 10%), Ренійський (на 2,1%). Відповідає високому рівню інтенсивність епідпроцесу в Болградському районі.

З початку епідсезону, за даними лікувально-профілактичних закладів,  щеплено проти грипу   6498 осіб, у тому числі 5275 медичних працівників.

Згідно з моніторингом вірусологічних досліджень циркуляція вірусів грипу не зареєстрована.

Рівень захворюваності  на гострі кишкові інфекції  по області, порівняно з попереднім тижнем, знизився на  50,2%, у тому числi  серед дорослих на 49%, серед дiтей до 17 рокiв – 51%.

Серед дiтей до 17 рокiв найуразливішою залишалась вікова група 1-4 роки    (до 40%).

В організованих колективах захворюваність реєструвалась поодинокими випадками. В осередках проведено комплекс профілактичних та протиепідемічних заходів з лабораторним контролем.

Вірусні гепатити та повітряно-крапельні інфекції  реєструвались спорадичними  випадками або не реєструвались зовсім (дифтерія, кір, краснуха,епідемічний паротит).

             З початку року в області, станом на 21 грудня, зареєстровано 64589 лабораторно підтверджених випадків COVID-19, з них 3317 випадків серед дітей до 17 років (5,1%), серед дорослого населення – 61272 випадків (94,9%). Зареєстровано 924 летальних випадків. Таблиця додається.

            З метою проведення моніторингу за станом питної води в області всього було досліджено 174 проби питної води, у т.ч. на санітарно-мікробіологічні показники – 105 проб,  на санітарно-хімічні – 69 проб. Із них не відповідали ДСанПіН 2.2.4-171-10 «Гігієнічні вимоги до води питної, призначеної для споживання людиною» по  санітарно  мікробіологічним показникам 4 проби, що складає 3,8% (м. Кодима), по санітарно-хімічним  показникам  – 14 проб – 20,1% (м.Татарбунари,  м.Вилкове, смт.Сарата, Саратський район –  с. Зоря; Біляївський район – с.Троїцьке).

Води поверхневих водойм 1-ї категорії, які використовуються як джерела питного водопостачання населення (р.Дністер в Біляївському районі, р.Дунай  в Кілійському  районі,  оз.Ялпуг в Болградському районі), було досліджено 6 проб на санітарно-мікробіологічні та 22 проби –  на санітарно-хімічні показники. в т.ч. на  вміст залишків хлорорганічних  пестицидів.

Води водойм 2-ї категорії  ( Хаджибейський   лиман ) було  досліджено   2 проби на  санітарно-хімічні показники. Усі досліджені проби відповідали гігієнічним вимогам.

В ході  здійснення  державного  соціально-гігієнічного моніторингу в галузі  охорони   атмосферного  повітря,  на  території  житлової   забудови    в містах Білгород-Дністровському, Балта, смт. Березівка, смт. Миколаївка  було досліджено 57 проб. Перевищення гранично  допустимих концентрацій по вмісту оксиду вуглецю, діоксиду азоту, сірчистого ангідриду, формальдегіду    не встановлено.

За даними акустичного  моніторингу,   на   території  житлової  забудови   біля  автомагістралей  в м. Одеса, м. Білгород-Дністровський, м. Балта  було проведено 23 інструментальних вимірювання рівнів шуму, перевищення гранично –допустимих рівнів  встановлено в 4-х випадках ( м. Одеса).

На території житлової забудови  у м. Білгород-Дністровський  в місцях розміщення базових станцій мобільного зв`язку було проведено 24 інструментальних вимірювання рівнів електромагнітного випромінювання, перевищення гранично допустимих рівнів не встановлено.

Радіаційний фон на території області складає 12-14 мкР/год., що відповідає природному фону багаторічних спостережень.

Для   вжиття   відповідних  заходів,  інформації про всі виявлені                                                                                                                                                                                                                                                                                                                   нестандартні проби  було направлено до  міських, районних органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, Головного управління Держпродспоживслужби в Одеській області.

Санепідситуація залишається на контролі.