За даними моніторингу захворюваність на грип та ГРВІ знаходиться на сезонному рівні. Інтенсивний показник на 100 тисяч населення складає 480,0 та нижче епідемічного порогу (526,4) на 8,8%.
За останній тиждень, порівняно з попереднім, захворюваність залишилась практично на рівні, як серед дитячого населення, так і серед дорослих.
В структурі захворюваності основна питома вага припадала на доросле населення – до 60%.
На рівні попереднього тижня залишилась і госпіталізація – до лікувальних закладів госпіталізовано 389 хворих, що складає 3,4% від загальної кількості захворілих. Найбільше госпіталізованих серед дорослих – 64%. Серед дітей цей показник склав 36%.
Перевищення епідемічного порогу зареєстровано на 7-ми адміністративних територіях: м.Ізмаїл (на 7,8%), райони Біляївський (на 9,3%), Болградський (на 62,6%), Іванівський (на 2,7%), Любашівський (на 9,4%), Овідіопольський (на 10%), Ренійський (на 2,1%). Відповідає високому рівню інтенсивність епідпроцесу в Болградському районі.
З початку епідсезону, за даними лікувально-профілактичних закладів, щеплено проти грипу 6498 осіб, у тому числі 5275 медичних працівників.
Згідно з моніторингом вірусологічних досліджень циркуляція вірусів грипу не зареєстрована.
Рівень захворюваності на гострі кишкові інфекції по області, порівняно з попереднім тижнем, знизився на 50,2%, у тому числi серед дорослих на 49%, серед дiтей до 17 рокiв – 51%.
Серед дiтей до 17 рокiв найуразливішою залишалась вікова група 1-4 роки (до 40%).
В організованих колективах захворюваність реєструвалась поодинокими випадками. В осередках проведено комплекс профілактичних та протиепідемічних заходів з лабораторним контролем.
Вірусні гепатити та повітряно-крапельні інфекції реєструвались спорадичними випадками або не реєструвались зовсім (дифтерія, кір, краснуха,епідемічний паротит).
З початку року в області, станом на 21 грудня, зареєстровано 64589 лабораторно підтверджених випадків COVID-19, з них 3317 випадків серед дітей до 17 років (5,1%), серед дорослого населення – 61272 випадків (94,9%). Зареєстровано 924 летальних випадків. Таблиця додається.
З метою проведення моніторингу за станом питної води в області всього було досліджено 174 проби питної води, у т.ч. на санітарно-мікробіологічні показники – 105 проб, на санітарно-хімічні – 69 проб. Із них не відповідали ДСанПіН 2.2.4-171-10 «Гігієнічні вимоги до води питної, призначеної для споживання людиною» по санітарно мікробіологічним показникам 4 проби, що складає 3,8% (м. Кодима), по санітарно-хімічним показникам – 14 проб – 20,1% (м.Татарбунари, м.Вилкове, смт.Сарата, Саратський район – с. Зоря; Біляївський район – с.Троїцьке).
Води поверхневих водойм 1-ї категорії, які використовуються як джерела питного водопостачання населення (р.Дністер в Біляївському районі, р.Дунай в Кілійському районі, оз.Ялпуг в Болградському районі), було досліджено 6 проб на санітарно-мікробіологічні та 22 проби – на санітарно-хімічні показники. в т.ч. на вміст залишків хлорорганічних пестицидів.
Води водойм 2-ї категорії ( Хаджибейський лиман ) було досліджено 2 проби на санітарно-хімічні показники. Усі досліджені проби відповідали гігієнічним вимогам.
В ході здійснення державного соціально-гігієнічного моніторингу в галузі охорони атмосферного повітря, на території житлової забудови в містах Білгород-Дністровському, Балта, смт. Березівка, смт. Миколаївка було досліджено 57 проб. Перевищення гранично допустимих концентрацій по вмісту оксиду вуглецю, діоксиду азоту, сірчистого ангідриду, формальдегіду не встановлено.
За даними акустичного моніторингу, на території житлової забудови біля автомагістралей в м. Одеса, м. Білгород-Дністровський, м. Балта було проведено 23 інструментальних вимірювання рівнів шуму, перевищення гранично –допустимих рівнів встановлено в 4-х випадках ( м. Одеса).
На території житлової забудови у м. Білгород-Дністровський в місцях розміщення базових станцій мобільного зв`язку було проведено 24 інструментальних вимірювання рівнів електромагнітного випромінювання, перевищення гранично допустимих рівнів не встановлено.
Радіаційний фон на території області складає 12-14 мкР/год., що відповідає природному фону багаторічних спостережень.
Для вжиття відповідних заходів, інформації про всі виявлені нестандартні проби було направлено до міських, районних органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, Головного управління Держпродспоживслужби в Одеській області.
Санепідситуація залишається на контролі.