Захворюваність на грип та ГРВІ

Загальний показник захворюваності на грип та ГРВІ, порівняно з попереднім тижнем, знизився на 13,2%, у тому числі серед дитячого населення – на  14,3%, серед дорослого населення – на 10,4%. Інтенсивний показник захворюваності склав 360,3 та нижче епідпорогу (552,1) на 34,8%.

         Серед захворілих основну питому вагу складали діти (71,9%). Зниження  захворюваності реєструвалось у всіх вікових групах: 0-4 роки –  на 25%,  5-14 років –  на 5%, 15-17 років – на 10,6%.

          Показник госпіталізації хворих зріс на 3,3% –  до стаціонарів госпіталізовано 253 хворих проти 245 на попередньому тижні, що складає  3% від загальної кількості захворілих,  у т.ч. діти – 199 (79%).

За даними моніторингу вірусологічних досліджень матеріалу від хворих спостерігається циркуляція вірусів не грипозної етіології (коронавірус, ріносинцитіальний вірус).

              За даними моніторингу рівень захворюваності  на гострі кишкові інфекції  по області, порівняно з попереднім тижнем, знизився  на 10,6 %, у тому числі серед дітей до 17 років – на 8,3 % ,  серед дорослих – на  14,4%.

             В структурі захворюваності основна питома вага припадала на дітей  до 17 років  – 64,9 %. Найуразливішою була  вікова група 1-4 роки  – 57,6 %.

           В організованих колективах захворюваність на гострі кишкові інфекції реєструвалась поодинокими випадками. В осередках проведено комплекс профілактичних та протиепідемічних заходів з лабораторним контролем.

           Вірусні гепатити та повітряно-крапельні інфекції реєструвалась спорадичними випадками, окрім кору.

            Захворюваність на кір залишилась практично на рівні попереднього тижня, як серед дорослого населення, так і серед  дітей. Показник госпіталізації зріс на 6 випадків.

             З початку року всього зареєстровано 1046 випадків кору, у тому числі діти до 17 років – 535 (51,2%).  Найуразливішими серед населення були вікові групи 5-9 років (17,2%) та дорослі (48,9%).

            Щеплювальний статус захворілих: не щеплено проти кору  83,9%,  них не щеплені за віком – 6,6% (діти до 1 року), отримали 1 дозу – 6,1%, 2 дози – 9,9%.

              З початку року зареєстровано 10 спалахів кору: с.Шевченково Кілійського району, с.Красносілка Лиманського району, м.Одеса – (побут), школа №84 та Одеський національний медичний університет; Біляївський район – с.Нерубайське у побуті та школа №2; м.Чорноморськ (побут); Кодимський район (побут), Болградський район (побут). Під час спалахів постраждало 182 особи, у тому числі 169 дітей.

            З метою проведення моніторингу за станом питної води  відібрані в м. Одесі 26 проб на санітарно-мікробіологічні і 17 проб на санітарно-хімічні показники відповідають вимогам ДСанПіН 2.2.4-171-10 «Гігієнічні вимоги до води питної, призначеної для споживання людиною».

            Всього по Одеській області відібрано 138 проб питної води на санітарно-мікробіологічні і 94 проби на санітарно-хімічні показники. Із них не відповідають нормативним вимогам по санітарно-мікробіологічним  показникам 2 проби: (м.Ананьїв, Захарівський район,   с.Йосипівка) і по санітарно-хімічним показникам 13 проб: (міста Арциз, Березівка, Вілкове, Роздільнянський район, с.Степанівка, Арцизський район, с.Главани, Захарівський район, с.Йосипівка, Березівський район, с.Заводівка).

          води поверхневих водойм 1-ї категорії ( р. Дунай) на мікробіологічні показники досліджено 3 проби,  перевищення гранично – допустимих  концентрацій не встановлено.

           Води поверхневих водойм 2-ї категорії на мікробіологічні показники досліджено   6 проб,   з  них    не     відповідало     нормативним   вимогам    6 проб ( Білгород – Дністровський район, Дністровський лиман).

         В ході здійснення державного соціально-гігієнічного моніторингу за станом грунту,  в населених пунктах  області  на санітарно-мікробіологічні показники   досліджено 5 проб грунту, з них  не відповідало нормативним вимогам – 1 проба ( м. Кілія).  На санітарно-хімічні показники  проведено  16 досліджень  грунту, перевищення гранично допустимих  концентрацій не встановлено.

             Радіаційний фон на території області складає 12-14 мкР/год.

          Для вжиття відповідних заходів, інформації про всі виявлені нестандартні проби питної води направлені до Головного управління Держпродспоживслужби  в Одеській області, головам райдержадміністрацій та балансоутримувачам.

             Санепідситуація залишається на   контролі.