Санепідемситуація

Захворюванiсть на грип та ГРВІ

Загальний показник захворюваності на грип та ГРВІ, порівняно з попереднім тижнем, знизився на 9,7%, у тому числі серед дитячого населення – на  8,8%, серед дорослого населення – на 12,4%. Інтенсивний показник захворюваності склав 394,4 та нижче епідпорогу (552,1) на 28,6%.

         Серед захворілих основну питому вагу складали діти (75,3%). Зниження  захворюваності реєструвався у вікових групах: та 5-14 років – на 14,4%, 15-17 років – на 27,8%, проте серед дітей 0-4 роки спостерігався ріст захворюваності  на 5%

          Показник госпіталізації хворих  зріс на 6,7% –  до стаціонарів госпіталізовано 221 хворого проти 207 на попередньому тижні, що складає  2,4% від загальної кількості захворілих,  у т.ч. діти – 171 (77,4%).

За даними моніторингу вірусологічних досліджень матеріалу від хворих спостерігається циркуляція вірусів не грипозної етіології (коронавірус, ріносинцитіальний вірус).

              Рівень захворюваності  на гострі кишкові інфекції  по області, порівняно з попереднім тижнем, зріс на 4,4%, у тому числі серед дітей до 17 років – на 3,2 % ,  серед дорослих – на  6,6%.

             В структурі захворюваності основна питома вага припадала на дітей  до 17 років  – 63,3 %. Найуразливішою залишилась  вікова група 1-4 роки  – 53,6 %.

          В організованих колективах захворюваність на гострі кишкові інфекції реєструвалась поодинокими випадками. В осередках проведено комплекс профілактичних та протиепідемічних заходів з лабораторним контролем.                 

        Вірусні гепатити та повітряно-крапельні інфекції реєструвалась спорадичними випадками, окрім кору.

            Захворюваність на кір зросла на 5 випадків за рахунок дорослого населення, де ріст  на 4 випадки, серед  дітей захворюваність залишилась практично на рівні попереднього тижня. Показник госпіталізації знизився  на 7,4%.

             З початку року всього зареєстровано 939 випадків кору, у тому числі діти до 17 років – 497 (52,9%).  Найуразливішими серед населення були вікові групи 5-9 років (17,8%) та дорослі (47,1%).

            Щеплювальний статус захворілих: не щеплено проти кору  83,9%,  них не щеплені за віком – 6,9% (діти до 1 року), отримали 1 дозу – 6,4%, 2 дози – 9,7%.

             Зареєстровано спалах кору у побуті в с.Кубей Болградського району – всього захворіло 9 дітей, всі не щеплені  за релігійними переконаннями батьків.           

              Всього у поточному році зареєстровано 10 спалахів кору: с.Шевченково Кілійського району, с.Красносілка Лиманського району, м.Одеса – (побут), школа №84 та Одеський національний медичний університет; Біляївський район – с.Нерубайське у побуті та школа №2; м.Чорноморськ (побут); Кодимський район (побут), Болградський район (побут). Під час спалахів постраждало 181 особа, у тому числі 169 дітей.

          З метою проведення моніторингу за станом питної води відібрані в м.Одесі 18 проб на санітарно-мікробіологічні і 15 проб на санітарно-хімічні показники відповідають вимогам ДСанПіН 2.2.4-171-10 «Гігієнічні вимоги до води питної, призначеної для споживання людиною».

            Всього по Одеській області відібрано 94 проби питної води на санітарно-мікробіологічні і 64 проби на санітарно-хімічні показники. Із них не відповідають вимогам ДСанПіН 2.2.4-171-10 «Гігієнічні вимоги до води питної, призначеної для споживання людиною» по мікробіологічним показникам 4 проби:  Ізмаїльський   район с.Кринички, Кодимський   район  смт.Слобідка, смт. Окни і по санітарно-хімічним показникам 6 проб (Арцизський район села Надеждівка, Веселий  Кут, Кодимський район  смт.Слобідка).

         Води поверхневих водойм 2-ї категорії: на мікробіологічні показники досліджено 2 проби,  на санітарно-хімічні показники досліджено 2 проби,  перевищення гранично – допустимих  концентрацій не встановлено.

        В ході здійснення державного соціально-гігієнічного моніторингу за станом грунту,  в населених пунктах  області  на санітарно-мікробіологічні показники було  досліджено 13 проб грунту і на санітарно-хімічні показники досліджено 13 проб  грунту, усі  відповідали нормативним вимогам.

         На території житлової забудови  населених пунктів області  проведено 176 досліджень атмосферного повітря на вміст оксиду вуглецю, діоксиду азоту, пилу, формальдегіду, аміаку, сірчистого ангідриду, свинцю,  перевищення гранично допустимих  концентрацій   відсутні.

       В ході акустичного моніторингу  на території   житлової забудови населених пунктів області  проведено 24 інструментальних  вимірювання  рівнів шуму, перевищення  гранично – допустимих   рівнів    встановлено у 2 випадках (м. Одеса, вул. Бочарова-Добровольського, вул. Дніпропетровська дорога – вул. Заболотного ).

       В місцях розміщення передавальних радіотехнічних об`єктів, проведено 40 інструментальних вимірювань рівнів електромагнітного випромінювання, перевищення гранично-допустимих рівнів не встановлено. 

          Радіаційний фон на території області складає 12-14 мкР/год.

         Для вжиття відповідних заходів, інформації про всі виявлені нестандартні проби питної води направлені до Головного управління Держпродспоживслужби  в Одеській області, головам райдержадміністрацій та балансоутримувачам.  

        Санепідситуація залишається на   контролі.