МІЖНАРОДНИЙ ДЕНЬ ЙОГИ

21 червня у всьому світі відзначають 5-ту річницю Міжнародного дня йоги (далі – День), що був введений Генеральною Асамблеєю ООН у 2014р. (резолюція №69/131 від 11.12.2014р.) з метою підвищення обізнаності в усьому світі про переваги йоги.

Вперше з цією пропозицією виступив прем’єр-міністр Індії Нарендра Моді на відкритті 69-ї сесії Генеральної Асамблеї ООН, заявивши: «Йога – це безцінний дар нашої давньої традиції. Йога уособлює єдність духу і тіла, думки і дії. Вона важлива для координації всіх цих аспектів. Такий комплексний підхід дуже цінний для нашого здоров’я і благополуччя. Йога – це не тільки комплекс фізичних вправ; це шлях відкриття в собі почуття гармонії з собою, світом і природою».Оскільки, йога– одна з найдавніших фізичних, духовних, вольових практик, яка виникла в Індії, проект резолюціїбув розробленийпредставниками цієї країни, і в ньому підкреслювалася «важливість того, щоб індивіди і групи населення приймали більш здорові рішення і вели спосіб життя, що сприятимевисокому рівню здоров’я».

Слово «йога» на санскритізначить приєднатисяабооб’єднатися, символізуєоб’єднання тіла й свідомості.З позитивних і корисних властивостей йоги зазвичай вказують: Йога зміцнює і стабілізує хребет, полегшує болі в спині, стрес, тривогу і напругу, допомагає при зниженні ваги, підтримує збалансований обмін речовин і підвищує гнучкість (і не тільки). Регулярна практика йоги створює ясність розуму, спокій, позбавляє від хронічного стресу. Також, дуже важливо, що йогою можуть займатися люди всіх вікових груп, релігій, національностей та соціального походження, адже йога доступна всім!

У зв’язку з вищевикладеним ВООЗ також закликала уряди держав-членів допомогти своїм громадянам долати недостатню фізичну активність, яка входить в десятку головних причин смертності в усьому світі і є основним фактором ризику розвитку таких неінфекційних захворювань, як серцево-судинні захворювання, рак і діабет.Резолюція була схвалена 175 делегаціями від держав-членів.

Її популярність продовжує зростати.На сьогоднішній день йога має широку підтримкусеред різних шарів суспільства і практикується в різноманітних стилях у всьому світі. За словами одного з найвідоміших прихильників йоги покійного Шрі Б.К.С.Айенгара, «йога, ця древня, але досконала галузь знання, пов’язана з еволюцією людства. Ця еволюція охоплює всі аспекти буття, від здоров’я тіла до самореалізації. Йога означає союз – союз тіла зі свідомістю і свідомості з душею. Йога дозволяє знайти шляхи підтримки зваженого підходу в нашому повсякденному житті і наділяє людину умінням робити правильні дії».

В2019р. День проходить під лозунгом: «Заходи в області змін клімату».