Показник захворюваності на грип та ГРВІ

Загальний показник захворюваності на грип та ГРВІ, порівняно з попереднім тижнем, зріс на 12%, у тому числі серед дитячого населення – на  18,1%, серед дорослого – на 2,2%. Інтенсивний показник захворюваності склав 403,6 та був нижче епідпорогу (552,1) на 26,8%.

         Серед захворілих основну питому вагу складали діти (75,9%). Зростання  захворюваності реєструвалось у всіх вікових групах: 0-4 роки –  на 10,6%,  5-14 років –  на 23,7%, 15-17 років – на 1,6%.

             Показник госпіталізації хворих  знизився на 24,5% –  до стаціонарів госпіталізовано 191 хворого проти 253 на попередньому тижні, що складає  2% від загальної кількості захворілих,  у т.ч. діти – 171 (89,5%).

              За даними моніторингу рівень захворюваності  на гострі кишкові інфекції  по області, порівняно з попереднім тижнем, знизився  на 1,1%  за рахунок дорослих, де зниження на  9,5%, у той же час серед дітей до 17 років спостерігався ріст   на 3,4% .

             В структурі захворюваності основна питома вага припадала на дітей  до 17 років  – 67,9%. Найуразливішою залишилась  вікова група 1-4 роки  – 62%.

         В організованих колективах захворюваність на гострі кишкові інфекції реєструвалась поодинокими випадками. В осередках проведено комплекс профілактичних та протиепідемічних заходів з лабораторним контролем.

           Захворюваність на вірусні гепатити та повітряно-крапельні інфекції реєструвалась спорадичними випадками, окрім кору.

            Захворюваність на кір, порівняно з попереднім тижнем, знизилась на 38,4% за рахунок дорослого населення, де зниження у 2,2 рази, серед  дітей зниження на 4 випадки. Показник госпіталізації також знизився в 1,7 рази.

             З початку року всього зареєстровано 1091 випадок кору, у тому числі діти до 17 років – 560 (51,3%).  Найуразливішими серед населення були вікові групи 5-9 років (17%) та дорослі (49%).

            Щеплювальний статус захворілих: не щеплено проти кору  84,1%,  них не щеплені за віком – 6,7% (діти до 1 року), отримали 1 дозу – 6,1%, 2 дози – 9,8%.

             Всього у поточному році зареєстровано 10 спалахів кору: с.Шевченково Кілійського району, с.Красносілка Лиманського району, м.Одеса – (побут), школа №84 та Одеський національний медичний університет; Біляївський район – с.Нерубайське у побуті та школа №2; м.Чорноморськ (побут); Кодимський район (побут), Болградський район (побут). Під час спалахів постраждало 182 особи, у тому числі 169 дітей.

     З метою проведення моніторингу за станом питної води відібрані в м. Одесі 28 проб на санітарно-мікробіологічні і 22 проби на санітарно-хімічні показники відповідають вимогам ДСанПіН 2.2.4-171-10 «Гігієнічні вимоги до води питної, призначеної для споживання людиною».

     Всього по Одеській області відібрано 155 проб питної води на санітарно-мікробіологічні і 112 проб на санітарно-хімічні показники. Із них не відповідають нормативним вимогам по санітарно-мікробіологічним показникам 14 проб (Білгород-Дністровський район, села Олексіївка, Марьянівка, Широке, Долинівка, Подільський район, с.Липецьке, Ананьївський район, с.Байтали, Кодимський район, с.Лісогірка, с.Лабуше, Саратський район, с.Михайлівка) і по санітарно-хімічним показникам 21 проб (міста Татарбунари, Арциз, Болград, Іванівський район, с.Конопляне, Кілійський район, с.Приморське, Подільський район, с.Липецьке, Кодимський район, с.Лісогірка, Роздільнянський район, с.Яковлівка).

  Води поверхневих водойм 1-ї категорії ( р. Дунай) на мікробіологічні показники досліджено 3 проби,  перевищення гранично – допустимих  концентрацій не встановлено.

  В ході здійснення державного соціально-гігієнічного моніторингу за станом грунту,  в населених пунктах  області  на санітарно-мікробіологічні показники   досліджено 12 проб грунту,  з них  3 проби  не   відповідали нормативним вимогам  ( м. Білгород – Дністровський).  На санітарно-хімічні показники  досліджено 8 проб  грунту, перевищення гранично допустимих  концентрацій не встановлено.

  На території житлової забудови   проведено  32  дослідження  атмосферного повітря на вміст  оксиду  вуглецю, діоксиду азоту, формальдегіду, пилу, сірководню, двоокису сірки, перевищення гранично допустимих  концентрацій  не встановлено.

   В ході акустичного моніторингу  на території   житлової забудови     інструментальні  вимірювання  рівнів шуму проведені  у 9-х стаціонарних точках   спостереження,   перевищення    гранично – допустимих   рівнів  не  встановлено.

   В   місцях    розміщення     передавальних   радіотехнічних    об`єктів ( базові станції   мобільного  зв`язку)   проведено  20   інструментальних   вимірювань рівнів електромагнітного випромінювання, перевищення гранично допустимих рівнів  не  встановлено.

   Радіаційний фон на території області складає 12-14 мкР/год.

  Для вжиття відповідних заходів, інформації про всі виявлені нестандартні проби питної води направлені до Головного управління Держпродспоживслужби  в Одеській області, головам райдержадміністрацій та балансоутримувачам.

  Санепідситуація залишається на   контролі.