Показник захворюваності на грип та ГРВІ

Загальний показник захворюваності на грип та ГРВІ по області, у порівнянні з попереднім тижнем, знизився на 9,1% за рахунок  дитячого населення, де зниження на 15,1%, що пов’язано з тимчасовим призупиненням навчального процесу у школах. Проте серед дорослих захворюваність зросла на 8,5%.

   Інтенсивний показник захворюваності склав 725,04 на 100 тис. населення та перевищив епідемічний поріг (512,8) на 41,3%, що вказує на високий рівень інтенсивності епідпроцесу.

  На переважній більшості адміністративних територій області також реєструється перевищення епідемічного порогу.

   Знизилась питома вага дітей серед захворілих і складала 69,7%, що на 6,7% нижче попереднього тижня. Найбільш уразливими серед дітей залишаються вікові групи 5-14 років (58,2%) та   0-4  роки (29,5%).

   До стаціонарів госпіталізовано 882 хворих, що складає 5,1%  від загальної кількості захворілих та на 2,6% вище ніж на попередньому тижні (860 хворих). Серед госпіталізованих діти складали 67,5%.

   Зареєстровано 1 летальний випадок у м.Одесі від ускладнення грипу (дорослий, не щеплений проти грипу), лабораторно підтверджений як вірус грипу А (Н1N1)-sw2009.

   За даними звітів лікувально-профілактичних закладів щеплено проти грипу з початку епідсезону 7177 осіб, з них 4989 – з груп ризику.

   Згідно моніторингу вірусологічних досліджень серед населення переважно циркулюють віруси грипу А (Н1N1) – sw2009, а також віруси не грипозної етіології (парагрип, адено та риновіруси).

   За рішеннями комісій з питань ТЕБ та НС територіальних органів влади та керівниками закладів в області, у зв’язку високим рівнем захворюваності серед дитячого населення, тимчасово призупинено навчально-виховний процес у 395 школах, з них у 139 школах м.Одеси,  125 дитячих дошкільних закладах та трьох ПТУ.

   Рівень захворюваності  на гострі кишкові інфекції  по області, порівняно з попереднім тижнем, знизився на 3,8%, у тому числi  серед дiтей до 17 рокiв  – на  17,1%, у той же час серед дорослих рівень захворюваності зріс на 27,7%.

   В структурі захворюваності основна питома вага припадала на дітей до 17 років – 60,5%. Найуразливішою залишалась  вікова група 1-4 роки (50,8 %).

 В організованих колективах захворюваність реєструвалась поодинокими випадками. В осередках проведено комплекс профілактичних та протиепідемічних заходів з лабораторним контролем.

  Вірусні гепатити та повітряно-крапельні інфекції реєструвались спорадичними  випадками або не реєструвались зовсім (дифтерія, краснуха ).

 З метою проведення моніторингу за станом питної води було відібрано в м.Одесі  16 проб на санітарно-мікробіологічні показники і 16 проб на санітарно-хімічні показники. Всі досліджені проби відповідають вимогам ДСанПіН 2.2.4-171-10«Гігієнічні вимоги до води питної, призначеної для споживання людиною» .

   Всього по Одеській області було відібрано 71 пробу питної води на санітарно-мікробіологічні і 48 проб на санітарно-хімічні показники. Із них не відповідають вимогам ДСанПіН 2.2.4-171-10 «Гігієнічні вимоги до води питної, призначеної для споживання людиною» по санітарно-мікробіологічним показникам 0 проб і по санітарно-хімічним показникам 6 проб (12.5%), а саме: м. Роздільна, смт. Сарата, Саратський район (село Михайлівка).

        Радіаційний фон на території області складає 12-14 мкР/год., що відповідає природному фону багаторічних спостережень. Для    вжиття   відповідних    заходів,    інформації    про всі виявлені нестандартні проби направлені до Головного управління Держпродспоживслужби  в Одеській   області   тощо.

     Санепідситуація залишається на   контролі.