Інформація

Поради батькам при виборі іграшок для дитини

Яскраві, фарбовані, гумові чи пластикові іграшки можуть бути небезпечними для здоров’я дитини, бо містять свинець або інші шкідливі речовини. Наприклад, поліциклічні ароматичні вуглеводні (ПАВ), нонiлфенол, формальдегід, нікель, оловоорганічні сполуки можуть спровокувати отруєння, хронічні алергії, опіки та навіть онкологічні захворювання і затримку розвитку дитини.

       Коли якість продукції підтверджено відповідними документами, ризик придбати небезпечну для здоров’я дитини іграшку значно зменшується. Про якість виробу має свідчити принаймні знак відповідності технічним регламентам. За його відсутності не варто піддавати свою дитину можливій небезпеці.

       Краще не купувати прикраси на стихійних ринках — дешева продукція невідомих виробників не найкращий подарунок: окрім видимих небезпек (неякісно оброблені, гострі деталі), ви ризикуєте придбати і приховані (токсичні речовини у складі виробу).

      Особливої уваги потребують малюки. Немовлята дуже допитливі, все тягнуть до рота, не усвідомлюють своїх дій — і це головна причина отруєнь дітей віком до 1 року. Відповідальність, обізнаність щодо можливих ризиків допоможе зберегти здоров’я і навіть життя найдорожчим для вас людям.

      Як уберегти дітей від неякісних іграшок:

-не обирайте іграшки, що дуже яскраво пофарбовані, лаковані, адже фарба може виявитися токсичною і небезпечною для здоров’я;
-не слід купувати для дітей молодшого віку іграшки з дрібних деталей, які дитина може відламати і проковтнути;
-не обирайте іграшки, що мають відчутний запах;
-коли обираєте іграшки, перевірте наявність знака відповідності технічним регламентам і переконайтеся в якості продукції.