Сьогодення

Про епідемічну ситуацію з інфекційної захворюваності, в тому числі на COVID-19, на території м. Одеси та Одеської області за період з 24 по 30 травня 2021 року.

  За даними моніторингу захворюваність на грип та ГРВІ знаходилась на сезонному рівні. Інтенсивний показник на 100 тисяч населення склав 376,4 та був нижче епідемічного порогу (526,4) на 28,5%.

  За останній тиждень, порівняно з попереднім, захворюваність знизилась на 1,5%  за рахунок дорослого населення, де зниження на 13,1%). У той же час серед дітей захворюваність зросла на 5%.  В структурі захворюваності основна питома вага припадала на дітей до 17 років – 68,2%.

  Рівень госпіталізації зріс на 18,5%, до лікувальних закладів госпіталізовано 486  хворих проти 410 на попередньому тижні.

    Практично на всіх адміністративних територіях рівень захворюваності був нижче епідемічного порогу, окрім Овідіопольського та Миколаївського районів, де епідпоріг перевищено на 14,8% та 13,3% відповідно, що свідчить про низький рівень інтенсивності епідпроцесу.

 На минулому тижні зареєстровано групову захворюваність на ГРВІ серед підопічних Великорибальського психоневрологічного будинку інтернату Саратського району. Всього захворіло 11 осіб, у тому числі 2 летальних випадки.

 З метою встановлення етіологічного чинника проведено вірусологічне обстеження хворих та контактних осіб. За результатами обстеження хворих у двох випадках виявлено метапневмовірус, у 9-ти – парагрип третього типу. Від контактних осіб у двох випадках виділено коронавірус COVID-19.

 З метою локалізації захворюваності та недопущення подальшого її поширення встановлено медичне спостереження за контактними особами – підопічними та персоналом, проведена заключна дезінфекція у всіх приміщеннях закладу, посилено санітарно-гігієнічний та протиепідемічний режими. Протиепідемічні заходи та лабораторні дослідження тривають.

 Згідно з моніторингом вірусологічних досліджень на звітному тижні спостерігалась циркуляція вірусів не грипозної етіології (парагрип, метапневмовірус).

 З початку епідсезону, за даними звітів лікувально-профілактичних закладів,  щеплено проти грипу   6866 осіб, у тому числі 5560 медичних працівників.    

  Щодо захворюваності  на  COVID-19.  З початку епідемії в області,станом на 31 травня,зареєстровано 139511 лабораторно підтверджених випадків COVID-19, у тому числі дітей до 17 років – 5978, медичних працівників – 4075, летальних випадків – 2898. Інтенсивний показник на 100 тисяч населення склав 5888,4, смертність – 122,3; летальність – 2,1% (таблиця додається).  

   Рівень захворюваності  на гострі кишкові інфекції  по області, порівняно з попереднім тижнем, знизився  на 16,7%, у тому числi серед дiтей до 17 рокiв –  на 10,4%, серед  дорослого населення – на  29,2% .

   В структурі захворюваності основна питома вага припадала на дітей до 17 років – до 72%, а серед них найуразливішою залишалась вікова група  1-4 роки (68,7%). 

   В організованих колективах захворюваність реєструвалась поодинокими випадками. В осередках проведено комплекс профілактичних та протиепідемічних заходів з лабораторним контролем.                 

   Вірусні гепатити та повітряно-крапельні інфекції реєструвались спорадичними  випадками або не реєструвались зовсім (дифтерія, кір, краснуха, епідемічний паротит).

  Санепідситуація залишається на   контролі.

Інформацію до відома  було направлено до міських, районних органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, Головного управління Держпродспоживслужби в Одеській області.

В.о. генерального директора, головний державний санітарний лікар Одеської області Віталій ГОНЧАРОВ    

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.