Сьогодення

Про епідемічну ситуацію з інфекційної захворюваності, в тому числі на COVID-19, на території м. Одеси та Одеської області за період з 31 травня по 06 червня 2021 року.

За даними моніторингу захворюваність на грип та ГРВІ знаходилась на сезонному рівні. Інтенсивний показник на 100 тисяч населення склав 325,0 та був нижче епідемічного порогу (526,4) на 38,2%.

За останній тиждень, порівняно з попереднім, захворюваність знизилась на 13,7% . У тому числі серед дітей – на 13%. В структурі захворюваності переважали діти до 17 років – до 69%. Рівень госпіталізації знизився на 14,6%, до лікувальних закладів госпіталізовано 415 хворих проти 486 на попередньому тижні. Практично на всіх адміністративних територіях рівень захворюваності був нижче епідемічного порогу, окрім Овідіопольського району, де епідпоріг перевищено на 19,5%, що свідчить про низький рівень інтенсивності епідпроцесу.

З початку епідсезону, за даними звітів лікувально-профілактичних закладів, щеплено проти грипу 7346 осіб, у тому числі 5732 медичних працівників. Згідно з моніторингом вірусологічних досліджень на звітному тижні спостерігалась циркуляція вірусів не грипозної етіології (парагрип, метапневмовірус, РС-вірус, рино- та бокавірус). Тривають протиепідемічні заходи у Великорибальському психоневрологічному будинку інтернаті Саратського району, де захворіло на гострі респіраторні вірусні інфекції, викликані парагрипом та метапневмовірусом, 43 підопічних, у тому числі 2 летальних випадки.

Щодо захворюваності на COVID-19. Станом на 07 червня зареєстровано 139 842 лабораторно підтверджених випадків COVID-19, у тому числі дітей до 17 років – 5988, медичних працівників – 4096, летальних випадків – 2922. Інтенсивний показник на 100 тисяч населення склав 5902,4, смертність – 123,3; летальність – 2,1%.

Рівень захворюваності на гострі кишкові інфекції по області, порівняно з попереднім тижнем, зріс на 8,3%, у тому числi серед дiтей до 17 рокiв – на 11,6%, серед дорослих – залишився на рівні попереднього тижня. В структурі захворюваності основна питома вага припадала на дітей до 17 років – до 74%, а серед них найуразливішою залишалась вікова група 1-4 роки (до 59%).

На минулому тижні зареєстровано групову захворюваність на гострі кишкові інфекції у ТОВ «Дитячий заклад санаторного типу «Сергіївка» (смт Сергіївка, Білгород-Дністровський район). Всього за період з 02 по 07 червня 2021 року захворіла на гострий гастроентероколіт 31 особа, з них 30 дітей та 1 медпрацівник закладу. Всього у закладі перебувало 140 дітей і 31 дорослий. Харчування здійснювалось на харчоблоці закладу. З метою виявлення джерела та факторів передачі проведені обстеження зовнішнього середовища закладу, хворих та контактних осіб. Протиепідемічні заходи та лабораторні дослідження тривають.

Вірусні гепатити та повітряно-крапельні інфекції реєструвались спорадичними випадками або не реєструвались зовсім (дифтерія, кір, краснуха, епідемічний паротит). Санепідситуація залишається на контролі.

Інформацію до відома було направлено до міських, районних органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, Головного управління Держпродспоживслужби в Одеській області.

В.о. генерального директора, головний державний санітарний лікар Одеської області Віталій ГОНЧАРОВ.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.