Сьогодення

Про епідемічну ситуацію з інфекційної захворюваності, в тому числі на COVID-19, на території м. Одеси та Одеської області за період з 29.03 по 04.04.2021р.

За даними моніторингу захворюваності на грип та ГРВІ в області знаходилась на сезонному рівні. Інтенсивний показник на 100 тисяч населення склав 583,9 та був вище епідемічного порогу (526,4) на 11%, що відповідає середньому рівню інтенсивності.

             За останній тиждень, порівняно з попереднім, захворюваність залишилась практично на рівні. Серед дітей захворюваність знизилась на 6%, у той же час серед дорослих зареєстровано ріст на 5%  і на них припадала  основна питома вага в загальній структурі захворюваності (65,8%).

           До лікувальних закладів госпіталізовано 681 хворого, серед яких основну питому вагу займало доросле населення – 74,6%.

           На 8-ми адміністративних територіях рівень захворюваності перевищив епідемічний поріг, з них на семи епідемічний процес був на високому рівні (м.Чорноморськ, райони Біляївський, Іванівський, Кодимський, Миколаївський, Овідіопольський, Татарбунарський), де епідемічний поріг перевищено більш ніж на 25%.

            З початку епідсезону, за даними звітів лікувально-профілактичних закладів,  щеплено проти грипу   7143 особи, у тому числі 5712 медичних працівників.    

            Згідно з моніторингом вірусологічних досліджень на минулому тижні відмічалась циркуляція вірусів не грипозної етіології (рино-, бока-, адено-, РС-віруси, парагрип, метапневмовірус, сезонний коронавірус).

            Зпочатку епідемії в області,станом на 05 квітня,зареєстровано 113735 лабораторно підтверджених випадків COVID-19, у тому числі дітей до 17 років – 5142, медичних працівників – 3574, летальних випадків – 1920. Інтенсивний показник на 100 тисяч населення склав 4800,5, смертність – 81,0; летальність – 1,7%.  

            Рівень захворюваності  на гострі кишкові інфекції  по області, порівняно з попереднім тижнем, знизився на 15%, у тому числi серед дiтей до 17 рокiв  – на 13,6%, серед  дорослих – на 3 випадки .

            В структурі захворюваності основна питома вага припадала на дітей до 17 років – до 75%, а серед них найуразливішою залишилась вікова група  1-4 роки (до 49%). 

               Вірусні гепатити та повітряно-крапельні інфекції реєструвались спорадичними  випадками або не реєструвались зовсім (дифтерія, кір, краснуха, епідемічний паротит).

             Інформацію до відома було направлено до міських, районних органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, Головного управління Держпродспоживслужби в Одеській області.

В.о. генерального директора, головний державний санітарний лікар Одеської області Віталій ГОНЧАРОВ

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.