Сьогодення

Про санітарно-епідемічну ситуацію в Одеській області за 08.02.2021-14.02.2021р.

             За даними моніторингу захворюваність на грип та ГРВІ в області знаходилась на сезонному рівні. Інтенсивний показник на 100 тисяч населення склав 315,2 та був нижче епідемічного порогу (526,4) на 40,1%.

             За останній тиждень, порівняно з попереднім, захворюваність зросла на 23,9% за рахунок дітей, де ріст на 40%, серед дорослого населення ріст на 4%. В структурі захворюваності основна питома вага припадала на дітей до 17 років –  62,5%.

           До лікувальних закладів госпіталізовано 376 хворих, що складає 5% від загальної кількості захворілих.

           На всіх адміністративних територіях рівень захворюваності був значно нижче епідемічного порогу.

        З початку епідсезону, за даними звітів лікувально-профілактичних закладів,  щеплено проти грипу   6883 особи, у тому числі 5560 медичних працівників.    

          Згідно з моніторингом вірусологічних досліджень відмічається циркуляція вірусів не грипозної етіології (парагрип, аденовірус, бокавірус, РС-вірус, сезонний коронавірус, метапневмовірус), вірусів грипу не виділено.

  Щодо захворюваності  на  COVID-19.  З початку епідемії в області,станом на 15 лютого,зареєстровано 83371 лабораторно підтверджений випадок COVID-19, у тому числі дітей до 17 років – 4000, медичних працівників – 2793, летальних випадків – 1375. Інтенсивний показник на 100 тисяч населення склав 3518,9, смертність – 58,03; летальність – 1,6%.  

       Рівень захворюваності  на гострі кишкові інфекції  по області, порівняно з попереднім тижнем, зріс  на 21,3%, у тому числi  серед дiтей до 17 рокiв – на  20%.   Серед дорослих  рівень захворюваності  зріс на  3 випадки.

         В структурі захворюваності основна питома вага припадала на дітей до 17 років – до 74%. Найуразливішою залишалась вікова група  1-4 роки (48,8%). 

       Повітряно-крапельні інфекції реєструвались спорадичними  випадками або не реєструвались зовсім (дифтерія, кір, краснуха, епідемічний паротит).

        Станом на 15 лютого у сімейному вогнищі у м.Роздільна, де під опікою знаходяться 15 дітей,  всього захворіло на вірусний гепатит А 16 осіб, з них 15 дітей. У 8-ми осіб діагноз підтверджено вірусологічно – виділено вірус гепатиту А, у 8-ми – клініко-біохімічно. Хворі, які були госпіталізовані до інфекційного відділення (3 особи), зважаючи на легкий перебіг захворювання, виписані із стаціонару. Триває комплекс профілактичних та протиепідемічних заходів з лабораторним контролем.

           З метою проведення моніторингу за станом питної води по Одеській області було досліджено  150 питної води, з них на санітарно-мікробіологічні показники – 85 проб і на санітарно-хімічні – 65. Із них не відповідали ДСанПіН 2.2.4-171-10 «Гігієнічні вимоги до води питної, призначеної для споживання людиною» по санітарно-мікробіологічним показникам 2 проби (Кілійський район (м.Вилкове) і по  санітарно-хімічним – 5 проб (м.Арциз, смт. Сарата, Кілійський район – м.Вилкове).

          Вод поверхневих водойм 1-ї категорії, які використовуються як джерела питного водопостачання населення (р.Дунай в   Кілійському  (м. Вилкове) та Ренійському районах),  було досліджено   6 проб на санітарно-мікробіологічні показники та 6 проб – на санітарно-хімічні. Усі досліджені   проби  відповідали  гігієнічним вимогам 

     В ході здійснення  моніторингу за станом  забруднення атмосферного повітря на території житлової забудови в с.Нові Біляри Лиманського району та смт. Ананьїв  було  проведено 8 досліджень на вміст оксиду вуглецю, діоксиду азоту, формальдегіду, пилу,  перевищення гранично – допустимих    концентрацій  не   встановлено.

         За даними акустичного  моніторингу  на  території  житлової  забудови   біля  автомагістралей  в м. Подільськ,  смт. Ананьїв, смт. Іванівка, смт. Берізівка,  було проведено 22 інструментальних вимірювання рівнів шуму, перевищення гранично –допустимих рівнів не встановлено.

         Радіаційний фон на території області складає 12-14 мкР/год., що відповідає природному фону багаторічних спостережень.  

         Для   вжиття   відповідних  заходів,  інформації про всі виявлені     нестандартні проби  були направлені до міських, районних органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, Головного управління Держпродспоживслужби в Одеській області.

        Санепідситуація залишається на   контролі.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.