Сьогодення

Результати моніторингових досліджень об`єктів навколишнього середовища на території м. Одеса та Одеської області за період з 13.05.2021р по 20.05.2021р.

       ДУ «Одеський обласний лабораторний центр Міністерства охорони здоров`я  України »  інформує :

      В ході здійснення соціально-гігієнічного моніторингу за станом  забруднення атмосферного повітря, на території житлової забудови в             м. Южний, м. Рені, смт. Миколаївка, с.Нові Біляри Лиманського району   було відібрано та досліджено 9 проб атмосферного повітря. Перевищення гранично допустимих  концентрацій по вмісту оксиду вуглецю. діоксиду азоту, аміаку. пилу не  встановлено.

      За даними акустичного  моніторингу, на території житлової забудови   біля  автомагістралей в м. Рені, м. Подільськ, м. Кілія, смт. Ананьїв,            смт. Миколаївка, смт. Іванівка, було проведено 24 інструментальних вимірювань рівнів шуму. Перевищення гранично –допустимих рівнів  не  встановлено.  

      На території житлової забудови м. Татарбунари, м. Кілія, смт. Тарутине,  Білгород-Дністровський район (села Тузли, Дівізія, Жовтий Яр, Лиман, Нерушай, Дмитрівка), Болградський район (села Ровне, Вільне, Ярове,  Виноградівка), Ізмаїльський район (села Старі Трояни, Новоселівка,  Приозерне,  Шевченкове, Трудове), в місцях функціонування базових станцій мобільного зв`язку було   проведено  66 інструментальних вимірювань  рівнів електромагнітного випромінювання. Усі інструментальні вимірювання відповідали нормативним вимогам  згідно  ДСаНПіН №236-96 «Державні санітарні  норми і правила захисту населення від  впливу  електромагнітного випромінювання» ( зі змінами згідно наказу МОЗ України від 30.11.2020р. №2760). Електромагнітний фон на території житлової забудови вищезазначених населених пунктів  коливався в межах   1,0-2,8 мкВт\см2 при гранично допустимому рівні – 100  мкВт\см2.

     В ході  моніторингових досліджень стану грунту  на території житлової забудови в м.Білгород-Дністровський, м.Рені,  смт. Ширяєве, смт. Доброслав, смт. Сарата, було проведено 30 досліджень грунту  на санітарно-мікробіологічні  показники. Усі досліджені проби відповідали гігієнічним вимогам.

         Радіаційний фон на території області складає 12-14 мкР/год., що відповідає природному фону багаторічних спостережень.  

     Для   вжиття   відповідних  заходів,  інформації про всі виявлені  нестандартні проби було направлено до міських, районних органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, Головного управління Держпродспоживслужби в Одеській області.

 В.о.  генерального директора, головний державний санітарний лікар Одеської області   Віталій  ГОНЧАРОВ

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.