Сьогодення

Результати моніторингових досліджень води на території м. Одеса та Одеської області за період з 24 по 30 травня 2021 року.

З метою проведення моніторингу за станом   питної води по області було досліджено 193 проби, з них   на санітарно-мікробіологічні показники – 118 проб, на санітарно-хімічні – 75 проб. Не відповідали ДСанПіН 2.2.4-171-10 «Гігієнічні вимоги до води питної, призначеної для споживання людиною» по санітарно-мікробіологічним показникам 12 проб (Білгород-Дністровський район – села Олексіївка, Маразліївка, Роскішне, Широке; смт. Доброслав, м.Ананьїв, смт.Саврань, Балтський район – с. Оленівка)  і по санітарно-хімічним показникам – 24 проби  (смт. Сарата, Саратський район – села Кулевча,Сергіївка; м.Арциз, Арцизький район – села Теплиця, Садове, В.Кут, Роща, Павлівка, Делень; Кілійський район – м.Вилкове, с. Приморське).

     Води поверхневих водойм 1-ї категорії, які використовуються як джерела питного водопостачання населення (річки Дністер, Турунчук, Дунай,  оз. Ялпуг), було проведено 98 досліджень на санітарно-хімічні показники, в т.ч на вміст залишків хлорорганічних пестицидів. Усі досліджені   проби  води  відповідали  гігієнічним вимогам. 

     Води поверхневих водойм 2-ї категорії (Дністровський та Кучурганський  лимани, р.Сарата) було проведено 52  дослідження  на вміст залишків хлорорганічних пестицидів. Усі досліджені проби  відповідали  нормативним  вимогам. 

     Проби морської води, які були відібрані у визначених контрольних точках на 22-х пляжах м. Одеси та Одеської області, за санітарно-мікробіологічними та санітарно-хімічними показники відповідали гігієнічним вимогам.

     Для  вжиття відповідних заходів, інформацію про всі виявлені нестандартні проби було направлено до міських, районних органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, Головного управління Держпродспоживслужби в Одеській області.

В.о. генерального директора, головний державний санітарний лікар Одеської області Віталій ГОНЧАРОВ

Leave a Reply

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *