Сьогодення

Результати моніторингових досліджень води на території м. Одеса та Одеської області за період з 24 червня по 1 липня 2021 року.

Результати моніторингових досліджень води на території м. Одеса та Одеської області за період з 24 червня по 1 липня 2021 року. ДУ «Одеський обласний центр контролю та профілактики хвороб Міністерства охорони здоров`я України» інформує :

З метою проведення моніторингу за станом питної води в м.Одеса в період з 24.06. по 01.07.2021 р. було досліджено 7 проб питної води на санітарно-мікробіологічні показники та 7 проб питної води на санітарно-хімічні показники. Усі проби відповідали вимогам ДСанПіН 2.2.4-171-10 «Гігієнічні вимоги до води питної, призначеної для споживання людиною». Всього по Одеській області було досліджено 69 проб питної води на санітарно-мікробіологічні і 42 проби на санітарно-хімічні показники. Із них не відповідають вимогам ДСанПіН 2.2.4-171-10 «Гігієнічні вимоги до води питної, призначеної для споживання людиною» по санітарно-мікробіологічним показникам 18 проб(26.0%), а саме: Подільський район (смт.Окни, села Римарівка, Гулянка, Маяк, Новосамарка, Антонівка) і по санітарно-хімічним показникам 20 проб(47.6%), а саме: Подільський район (смт.Окни, села Римарівка, Гулянка, Маяк, Новосамарка, Антонівка). Води поверхневих водойм 1-ї категорії, які використовуються як джерела питного водопостачання населення, а саме: р.Дунай ( м. Ізмаїл), р. Турунчук було проведено 10 досліджень води на санітарно-мікробіологічні показники. Усі досліджені проби відповідали нормативним вимогам. Води поверхневих водойм 2-ї категорії, а саме: Дністровський лиман, було досліджено 2 проби води на санітарно-мікробіологічні показники та 10 проб води на вміст залишків хлорорганічних пестицидів. Усі досліджені проби відповідали гігієнічним вимогам.

В ході проведення лабораторних досліджень за станом якості морської води, у визначених контрольних точках на 22 пляжах м. Одеси та Одеської області, які мають офіційний статус, було відібрано 93 проби на санітарно-мікробіологічні показники та 13 проб – на санітарно-хімічні показники.

Із них 2 проби морської води по санітарно-мікробіологічним показникам не відповідали гігієнічним вимогам, а саме: пляжі в рекреаційних зонах смт. Затока – район « Центральний » і район «Сонячний».

Для вжиття відповідних заходів, інформації про всі виявлені нестандартні проби було направлено до міських, районних органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, Головного управління Держпродспоживслужби в Одеській області.

В.о. генерального директора, головний державний санітарний лікар Одеської області Віталій ГОНЧАРОВ.

Leave a Reply

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *