Сьогодення

Результати моніторингових досліджень води на території м. Одеса та Одеської області за період з 8-го по 15 липня 2021 року.

З метою проведення моніторингу за   станом   питної води в м.Одеса  в період з 8.07.2021р. по 15.07.2021р було  досліджено 14 проб питної води  на санітарно-мікробіологічні показники та 14 проб питної води  на санітарно-хімічні показники. Усі проби  відповідали вимогам ДСанПіН 2.2.4-171-10 «Гігієнічні вимоги до води питної, призначеної для споживання людиною».

Всього по Одеській області було досліджено 106 проб питної води  на санітарно-мікробіологічні і 112 проб питної води на санітарно-хімічні показники.  Із них не відповідають вимогам ДСанПіН 2.2.4-171-10 «Гігієнічні вимоги до води питної, призначеної для споживання людиною» по санітарно-мікробіологічним показникам 18 проб (16,98%), а саме: Кілійський район (м.Вилкове), м. Кодима,  Роздільнянський район  (села Шеметове, Єреміївка, Бурдівка), Захарівський район (села Майорське, Глубокояр) і по санітарно-хімічним показникам 28 проб (25,0%), а саме: Кілійський район (м. Вилкове, с. Приморське), Болградський район (села Баннівка, Каракурт),  смт. Сарата, м. Арциз, м.Татарбунари, Захарівський район (села Майорське, Глубокояр).

Води поверхневих водойм 1-ї категорії, які використовуються  як джерела питного водопостачання населення, а саме: р. Турунчук, р. Дунай, р. Прут, оз. Ялпуг, було проведено 30 досліджень на санітарно-мікробіологічні показники  та 82 дослідження  води на санітарно-хімічні показники, в т. ч. на вміст залишків хлорорганічних пестицидів. Усі досліджені проби води відповідали  гігієнічним вимогам. 

В ході проведення лабораторних досліджень за станом якості морської води, у визначених контрольних точках на 22 пляжах м. Одеси та Одеської області було відібрано 93 проби морської води  на санітарно-мікробіологічні показники та 12 проб – на санітарно-хімічні показники.  Із них 2 проби морської води по санітарно-мікробіологічним показникам не відповідали гігієнічним вимогам, а саме: прибережна смуга  моря  рекреаційної зони  «Лебедівка»  Білгород-Дністровського району ( колишній Татарбунарський район). 

Для вжиття відповідних заходів, інформації про всі виявлені  нестандартні проби було направлено до міських, районних органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, Головного управління Держпродспоживслужби в Одеській області, Департаменту екології та розвитку рекреаційних зон Одеської міської ради.

В.о. генерального директора  Віталій ГОНЧАРОВ.