Сьогодення

Результати моніторингових досліджень води на території м. Одеса та Одеської області за період з 12 по 18 липня 2021.

З метою проведення моніторингу за станом питної води в області було досліджено 106 проб питної води на санітарно-мікробіологічні і 112 проб на санітарно-хімічні показники. Із них не відповідають ДСанПіН 2.2.4-171-10 «Гігієнічні вимоги до води питної, призначеної для споживання людиною» по санітарно-мікробіологічним показникам 18 проб (16,9%), а саме: Кілійський район ( м.Вилкове), м.Кодима, Роздільнянський район (села Шеметове, Єреміївка, Бурдівка), Захарівський район (села Майорське, Глубокояр) і по санітарно-хімічним показникам 28 проб (25%), а саме: Кілійський район (м.Вилкове, с. Приморське), Болградський район (села Баннівка, Каракурт), смт.Сарата, м.Арциз, м.Татарбунари, Захарівський район (села Майорське, Глубокояр).

Води поверхневих водойм 1-ї категорії, які використовуються як джерела питного водопостачання населення, а саме: річки Турунчук, Дунай, Прут, озеро Ялпуг, було проведено 30 досліджень на санітарно-мікробіологічні показники та 82 дослідження на санітарно-хімічні показники, в т. ч. на вміст залишків хлорорганічних пестицидів. Усі досліджені проби води відповідали гігієнічним вимогам.

В ході проведення лабораторних досліджень за станом якості морської води, у визначених контрольних точках на 22 пляжах м. Одеси та області було відібрано 93 проби морської води на санітарно-мікробіологічні показники та 46 проб – на санітарно-хімічні показники. Із них 2 проби морської води по санітарно-мікробіологічним показникам не відповідали гігієнічним вимогам (прибережна смуга моря рекреаційної зони «Лебедівка» Білгород-Дністровського району).

В.о. генерального директора, головний державний санітарний лікар Одеської області Віталій ГОНЧАРОВ.