Сьогодення

Результати моніторингових досліджень води на території м. Одеса та Одеської області за період з 22 по 29 липня 2021.

З метою проведення моніторингу за станом питної води в м. Одеса було досліджено 9 проб питної води на санітарно-мікробіологічні показники та 9 проб питної води на санітарно-хімічні показники. Усі проби відповідали вимогам ДСанПіН 2.2.4-171-10 «Гігієнічні вимоги до води питної, призначеної для споживання людиною».

По Одеській області було досліджено 67 проб питної води на санітарно-мікробіологічні та 57 проб на санітарно-хімічні показники. Із них не відповідають вимогам ДСанПіН 2.2.4-171-10 «Гігієнічні вимоги до води питної, призначеної для споживання людиною» по санітарно-хімічним показникам 17 проб.

А саме: місто Арциз, смт. Сарата, Саратський район (села Кулевча, Крива Балка, Сергіївка, Мала Новоросійська).

Було проведено 12 досліджень води на санітарно-мікробіологічні показники та 148 досліджень на санітарно-хімічні показники вод поверхневих водойм 1-ї категорії, які використовуються як джерела питного водопостачання населення.

А саме: р. Дунай (м. Ізмаїл, м. Рені, м. Кілія), р. Дністер, р. Турунчук, оз. Ялпуг, в т.ч. на вміст залишків хлорорганічних показників.

Усі досліджені проби води відповідали гігієнічним вимогам.

Було проведено 6 досліджень вод поверхневих водойм 2-ї категорії на санітарно-мікробіологічні показники та 68 досліджень на вміст залишків хлорорганічних пестицидів.

А саме: Дністровський лиман, Хаджибейський лиман, р. Тилігул.

Усі досліджені проби відповідали нормативним вимогам.

В ході проведення лабораторних досліджень за станом якості морської води, у визначених контрольних точках на 22 пляжах м. Одеси та Одеської області, які мають офіційний статус, було відібрано 93 проби морської води на санітарно-мікробіологічні показники та 47 проби на санітарно-хімічні показники. Усі досліджені проби морської води відповідали гігієнічним вимогам.

Для вжиття відповідних заходів, інформації про всі виявлені нестандартні проби було направлено до міських, районних органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, Головного управління Держпродспоживслужби в Одеській області, Департаменту екології та розвитку рекреаційних зон Одеської міської ради.

Керівник установи, головний державний санітарний лікар Одеської області Віталій ГОНЧАРОВ.