Сьогодення

Результати моніторингових досліджень об`єктів навколишнього середовищ на території м. Одеса та Одеської області за період з 29 липня по 6 серпня 2021 року.

 Було проведено 4 дослідження атмосферного повітря на території житлової  забудови м. Подільськ в ході здійснення соціально-гігієнічного моніторингу за станом  забруднення атмосферного повітря. Перевищення гранично допустимих  концентрацій по вмісту оксиду вуглецю, діоксиду азоту, діоксиду сірки,  пилу   не  встановлено.

 За даними акустичного  моніторингу, на території житлової забудови біля автомагістралей в м. Біляївка, смт. Великомихайлівка, смт. Іванівка,  смт. Ананьїв  було  проведено 26 вимірювань  рівнів шуму. Перевищення гранично-допустимих  рівнів  не встановлено.  

  Було   проведено  172 інструментальних вимірювань  електромагнітного випромінювання на території житлової забудови в м. Одеса, м. Южний, м. Балта,  смт. Іванівка, смт. Миколаївка, смт. Доброслав, смт. Ананьїв,  в селах  Піщана, Пужайкове, Пассат Подільського району, в селах Северинівка, Благоєво,  Конопляне, Михайлопіль, Шабельники, Антонюки, Андреєво-Іванівка   Березівського району, в селах Долинське, Новоолександрівка, Каховка, Точилово, Байтали, Жеребково, Пасицели  Подільського району,  в місцях  функціонування базових станцій мобільного зв`язку. 

   Усі  інструментальні вимірювання відповідали нормативним вимогам  згідно  ДСаНПіН №236-96 «Державні санітарні норми і правила захисту населення від  впливу  електромагнітного випромінювання». 

    Електромагнітний   фон  на  території житлової забудови населених пунктів   коливався в межах  1,0-2,4-3,7 мкВт\см2 при гранично допустимому рівні – 100 мкВт\см2.

   В ході  моніторингових досліджень стану грунту  на території зони відпочинку, дитячих майданчиків в м. Одеса, м. Южний, м. Біляївка, м. Роздільна, м. Балта, смт.  Ширяєве було проведено 20 досліджень грунту на санітарно-мікробіологічні показники та 92 дослідження на вміст залишків хлорорганічних пестицидів. Усі досліджені проби  відповідали гігієнічним вимогам.

   Радіаційний фон на території області складає 12-14 мкР/год., що відповідає природному фону багаторічних спостережень.