Сьогодення

Результати моніторингових досліджень об`єктів навколишнього середовища на території м. Одеса та Одеської області за період з 2 по 8 серпня 2021 року.

За даними соціально-гігієнічного моніторингу за станом забруднення атмосферного повітря на території житлової забудови в м.Подільськ було проведено 4 дослідження атмосферного повітря. Перевищення гранично допустимих концентрацій по вмісту оксиду вуглецю, діоксиду азоту та сірки не встановлено.

Проведено 26 вимірювань рівнів шуму на території житлової забудови біля автомагістралей в м. Біляївка, смт. Великомихайлівка, смт.Іванівка, смт. Ананьїв. Перевищення гранично-допустимих рівнів не встановлено. На території житлової забудови в містах Одеса, Южний, Балта, смт. Іванівка, смт.Миколаївка, смт.Доброслав, смт.Ананьїв, в селах Піщана, Пужайкове, Пассат Подільського району, в селах Северинівка, Благоєво, Конопляне, Михайлопіль, Шабельники, Антонюки, Андреєво-Іванівка Березівського району, в селах Долинське. Новоолександрівка, Каховка, Точилово, Байтали, Жеребкові, Пасицели Подільського району, в місцях функціонування базових станцій мобільного зв`язку було проведено 172 інструментальних вимірювання електромагнітного випромінювання.

Усі інструментальні вимірювання відповідали нормативним вимогам згідно ДСаНПіН №236-96 «Державні санітарні норми і правила захисту населення від впливу електромагнітного випромінювання» (зі змінами згідно наказу МОЗ України від 30.11.2020р. №2760

Електромагнітний фон на території житлової забудови населених пунктів коливався в межах 1,0-2,4-3,7 мкВт\см2 при гранично допустимому рівні – 100 мкВт\см2.

В ході моніторингових досліджень стану грунту на території зони відпочинку, дитячих майданчиків в м. Одеса, Южний, Біляївка, Роздільна, Балта та смт. Ширяєве було проведено 20 досліджень на санітарно-мікробіологічні показники та 90 на вміст залишків хлорорганічних пестицидів. Усі досліджені проби відповідали гігієнічним вимогам.

Радіаційний фон на території області складає 12-14 мкР/год., що відповідає природному фону багаторічних спостережень.

Керівник установи, головний державний санітарний лікар Одеської області Віталій ГОНЧАРОВ.