Санепідемситуація

Рівень захворюваності  на гострі кишкові інфекції

  Рівень захворюваності  на гострі кишкові інфекції  по області, порівняно з попереднім тижнем, зріс на 3 випадки (66 проти 63), у тому числi  серед дорослих  на 2 випадки (27 проти 25), серед дiтей до 17 рокiв  на  1 випадок (39 проти 38).

 В структурі захворюваності основна питома вага припадала на дітей до 17 років – до 59,1 %. Найуразливішою залишалась  вікова група 1-4 роки (50,2 %).

 В осередках проведено комплекс профілактичних та протиепідемічних заходів з лабораторним контролем.

 Захворюваність на вірусні гепатити реєструвались спорадичними  випадками. Всього зареєстровано 6 випадків захворювань на вірусний гепатит «А» за попереднім діагнозом (1-Білгород-Дністровський район, 5 – м.Одеса). Всі захворілі дорослі особи. В осередках захворюваності проведено комплекс профілактичних та протиепідемічних заходів.

  З початку року в області зареєстровано 1013  лабораторно підтверджених випадків (методом ПЛР-діагностики) захворюваності на коронавірусну інфекцію COVID-19. Таблиця щодо захворюваності в розрізі адміністративних територій додається.

  З метою проведення моніторингу за станом питної води в м. Одеса було відібрано 16 проб питної води для дослідження на санітарно-мікробіологічні показники і 16 проб для дослідження на санітарно-хімічні показники. Всі досліджені проби відповідають вимогам ДСанПіН 2.2.4-171-10 «Гігієнічні вимоги до води питної, призначеної для споживання людиною».

  Всього по Одеській області було відібрано 78 проб питної води для дослідження на санітарно-мікробіологічні і 47 проб для дослідження на санітарно-хімічні показники. Із них не відповідають вимогам ДСанПіН 2.2.4-171-10 «Гігієнічні вимоги до води питної, призначеної для споживання людиною» по санітарно-мікробіологічним показникам 2 проби (2.6%), а саме: Татарбунарський район (с.Лиман), смт. Окни і по санітарно-хімічним показникам 3 проби (6.4%), а саме: Балтський район (села Андріяшівка, Білине), Татарбунарський район (с.Лиман).

 Води поверхневих водойм І категорії (р.Дунай – Кілійський район)  досліджено 8 проб на санітарно-хімічні показники, 4 проби на мікробіологічні показники, всі відповідають нормативним вимогам. Із 8 проб досліджених на наявність хлорорганічних  пестицидів  (о.Ялпуг, Болградський район, р.Дунай, Кілійський район) всі відповідають нормативам.

  Води поверхневих водойм ІІ категорії досліджено у Балтському, Овідіопольському, Білгород-Дністровському районах  2 проби на санітарно-хімічні показники, 1 проба не   відповідає   нормативам   (Дністровський лиман, р.Савранка);1проба на мікробіологічні показники (Дністровський лиман), відповідає нормативам та 2 проби (Дністровський лиман, р.Савранка) на наявність хлорорганічних  пестицидів, відповідають нормативам.

 В рекреаційних зонах Білгород-Дністровського, Кілійського, Татарбунарського районів, пляжах м. Одеси, Лиманського, Овідіопольського районів  було відібрано   93 проби морської води  на мікробіологічні показники та 43  проби на санітарно-хімічні показники.

За мікробіологічними показниками на всіх пляжах міста Одеси проби морської води не відповідають нормативам.

   В ході державного соціально-гігієнічного моніторингу за станом атмосферного повітря на території житлової забудови смт.Іванівка, м.Березівка, м.Подільськ, смт.Балта, смт.Захарівка було  проведено дослідження 9 проб атмосферного повітря, перевищення гранично – допустимих концентрацій  не виявлено.

   У ході   акустичного   моніторингу  на   території   житлової забудови   у м.Одеса, смт.Іванівка, смт.Балта, м.Южне, м.Ізмаїл, с.Броска, с.Сафьяни, м.Біляївка, с.Маяки  було проведено 22 інструментальних  вимірювань рівнів шуму, перевищення  гранично – допустимих рівнів   встановлено у м. Одеса за адресами: вул.Балківська кут Матроський збіг та пр.Шевченко 1.

  В ході державного соціально-гігієнічного моніторингу за станом ґрунту  на території житлової забудови  було проведено  дослідження 8 проб ґрунту на мікробіологічні показники у м. Одеса, Лиманському, Ізмаїльському  районах. Всі проби відповідали нормативам. На наявність хлорорганічних пестицидів досліджено 10 проб ґрунту у м.Одеса, Любашівський, Болградський, Іванівський  райони, перевищення гранично – допустимих концентрацій  не виявлено.

Радіаційний фон на території області складає 12-14 мкР/год., що відповідає природному фону багаторічних спостережень.

     Для    вжиття   відповідних    заходів,    інформації    про всі виявлені нестандартні проби направлені до Головного управління Держпродспоживслужби  в Одеській   області.

     Санепідситуація залишається на   контролі.