Рівень захворюваності  на гострі кишкові інфекції  по області за останній тиждень, порівняно з попереднім тижнем, знизився на 13,6%, у тому числi  серед дорослих – на 17,4% , серед дiтей до 17 рокiв – на 11,1% .

          В структурі захворюваності основна питома вага припадала на дітей до 17 років – до 63 %. Найуразливішою залишалась  вікова група 1-4 роки (48,6 %).  Захворюваність реєструвалась поодинокими випадками.

       Згідно факторного аналізу до 18% хворих пов’язують своє захворювання з вживанням готових домашніх страв з порушенням технології приготування та зберігання; з вживанням немитих овочів та фруктів  –  16,3%; м’ясних продуктів, придбаних на ринках – 10,8%;  молочних продуктів, придбаних на ринках в т.ч.стихійних –15,2%; з порушенням правил догляду за дітьми -7,8%; риба  солона та в`ялена – 6,8%;  морепродукти – 7,2%; купання в морі – 5,3%; яйця з недостатньою термічною обробкою та сирі – 5,7%; не встановлений фактор –  6,9%.

         З метою проведення моніторингу за холерою щорічно з 01 червня по 31  вересня Центром проводится обстеження на холеру осіб з дисфункцією кишкового тракту та  відбір проб з об’єктів довкілля.

  За червень поточного року обстежено 1581 хворого з розладами шлунково-кишкового тракту. Збудники холери не виділено.

   Досліджено 302 проби з об’єктів довкілля, у тому числі морська вода – 110 проб, вода відкритих водоймищ – 85 проб, стічна – 107, з них інфекційних стаціонарів – 37. Збудники холери не виділені.

           З початку року в області, станом на 03 липня зареєстровано 1789 лабораторно підтверджених випадків COVID-19, з них 169 випадків серед дітей до 17 років (9,4 %), серед дорослого населення – 1620  випадків (90,6%), у т. ч. 268 випадків серед медичних працівників. Таблиця додається.

         Вірусні гепатити та повітряно-крапельні інфекції реєструвались спорадичними  випадками (кашлюк, епідемічний паротит) або не реєструвались зовсім (дифтерія, кір, краснуха ).

      З метою проведення моніторингу за станом питної води всього по  області було відібрано 71 пробу питної води для дослідження на санітарно-мікробіологічні і 63 проби  на санітарно-хімічні показники. Із них не відповідають  ДСанПіН 2.2.4-171-10 «Гігієнічні вимоги до води питної, призначеної для споживання людиною» по санітарно-мікробіологічним показникам 5 проб (7%), а саме: м.м. Білгород-Дністровський, Подільськ та райони : Балтський р (с.Немирівське), Саратський (с.Світлодолинське), Кілійський  (с.Старі Трояни); по санітарно-хімічним показникам 11 проб (17.5%), а саме: м. Білгород-Дністровський та райони Саратський  (с.Світлодолинське), Арцизський  (с.с. Великий Кут, Долиновка, Павлівка, Садове, Теплиця).

       Води поверхневих водойм 1-ї категорії (р.Дунай  Ізмаїльський  район,  р. Турунчук Біляївський район )  було досліджено 4 проби на санітарно-мікробіологічні показники, з них не відповідало гігієнічним вимогам – 2 проби (р.Турунчук). З досліджених 8 проб води на санітарно-хімічні показники  усі   відповідали нормативним вимогам.

         Води поверхневих водойм 2-ї категорії (Дністровський лиман Овідіопольський район, Тілігульський лиман Березівський район) досліджені 1 проба води на санітарно-мікробіологічні показники  та 2 проби  води на санітарно-хімічні показники   усі  відповідали гігієнічним вимогам.

    В зонах рекреації  морського водокористування на пляжах  м. Одеси та  на пляжах  області (Овідіопольський, Лиманський. Білгород-Дністровський, Кілійський. Татарбунарський райони) було  досліджено 93 проби морської води на санітарно-мікробіологічні показники, з  них  не відповідало нормативним вимогам –32 проби  (пляжі  м. Одеса,  смт. Затока (район «Центральний», рекреаційна зона смт. Сергіївка «Сільський пляж»). На санітарно-хімічні показники було досліджено 21 пробу морської води,усі  проби відповідали гігієнічним вимогам.

    За  даними акустичного  моніторингу у  контрольних точках  на території  житлової   забудови  біля  автомагістралей  з   інтенсивним    рухом    в   м. Біляївка  було  проведено 4 інструментальних  вимірювань рівнів шуму, перевищення  гранично – допустимих рівнів не   встановлено.

    На території житлової забудови  м. Білгород-Дністровський  в місцях розміщення базових станцій мобільного зв`язку проведено 5 інструментальних вимірювань рівнів електромагнітного випромінювання, перевищення гранично допустимих рівнів не встановлено.

          Радіаційний фон на території області складає 12-14 мкР/год., що відповідає природному фону багаторічних спостережень.

         Для вжиття   відповідних    заходів,    інформації    про всі виявлені нестандартні проби направлені до Головного управління Держпродспоживслужби  в Одеській   області   тощо.

   Санепідситуація залишається на   контролі.