Санепідемситуація

Рівень захворюваності  на гострі кишкові інфекції

Загальний рівень захворюваності  на гострі кишкові інфекції  по області, порівняно з попереднім тижнем, зріс на 3,5%, у тому числі серед дітей до 17 років –  на 3,5%,  серед дорослих – на  3,6%.

           В структурі захворюваності основна питома вага припадала на дітей до 17 років – 62%. Найуразливішою залишилась  вікова група 1-4 роки, на яку прийшлося  50,6 %.

           В організованих колективах захворюваність реєструвалась поодинокими випадками. В осередках проведено повний комплекс профілактичних та протиепідемічних заходів з лабораторним контролем.

            Згідно факторного аналізу 16,5% хворих пов’язують своє захворювання з вживанням готових домашніх страв з порушенням технології приготування та зберігання;    18,4% – з вживанням немитих овочів та фруктів; 13,2% – м’ясних продуктів, придбаних на ринках; 14,5% – молочних продуктів, придбаних на ринках в т.ч.стихійних; 8,4% –  з порушенням правил догляду за дітьми;  7,2% – риба  солона та в`ялена;  5,7% – морепродукти ; 7,2% – купання в морі з ковтанням води на різних пляжах міста 3,2% – яйця з недостатньою термічною обробкою та сирі;  5,7% –  не встановлений фактор.

            З метою проведення моніторингових досліджень на холеру обстежено 420  хворих на гострі кишкові інфекції та досліджено 108 проб з об’єктів зовнішнього середовища (вода морська – 32 проби, вода лиманна – 29 проб,  вода стічна – 47 проб, у тому числі 26 проб води інфекційних стаціонарів), холерні вібріони не виділено.

      Зареєстровано спалах харчової токсикоінфекції в дитячому таборі «Медик-2»  смт.Сергіївка Б.Дністровського району. Всього захворіло 39 осіб, у тому числі 38 дітей до 17 років. Всі хворі госпіталізовані, перебіг захворювання середньої важкості. З метою проведення протиепідемічних заходів, виявлення джерела інфекції та факторів передачі в осередку працює бригада фахівців ДУ «Одеський обласний лабораторний центр Міністерства охорони здоров’я України», Департаменту охорони здоров’я облдержадміністрації та Головного управління Держпродспоживслужби в Одеській області. Протиепідемічні заходи та лабораторні дослідження тривають.

           Захворюваність на грип та гострі респіраторні вірусні інфекції  знаходилась на сезонному рівні і не перевищувала епідемічний поріг.

          Вірусні гепатити та повітряно-крапельні інфекції реєструвались спорадичними випадками.

            Захворюваність на кір за останній тиждень знизилась на 2 випадки, у тому числі серед дітей – на 4 випадки, серед дорослого населення – незначний ріст на 3 випадки. Показник госпіталізації залишився практично на рівні попереднього тижня.

             З початку року всього зареєстровано кір у 1565 хворих, у тому числі діти до 17 років – 838 (53,6%).  Найуразливішими серед населення залишились вікові групи 5- 9 років (17,1%) та дорослі (46,7%).

            Щеплювальний статус захворілих: не щеплено проти кору  83,6%,  них не щеплені за віком – 8,1% (діти до 1 року), отримали 1 дозу – 7%, 2 дози – 9,4%.

             Всього з початку року в області зареєстровано 17 спалахів кору: с.Шевченково Кілійського району, с.Красносілка, с.Кубанка (ЗОШ) Лиманського району, м.Одеса – (побут), школа №№84, 119 та Одеський національний медичний університет; ДП «Український дитячий центр «Молода гвардія», Біляївський район – с.Нерубайське, с.Усатове, Маяки у побуті та школа №2; м.Чорноморськ (побут); Кодимський район (побут), Болградський район – 2 (побут). Під час спалахів постраждало 241 особа, у тому числі 217 дітей.

              З метою проведення моніторингу за станом питної води відібрані в м. Одесі 20  проб  на санітарно-мікробіологічні і 17 проб на санітарно-хімічні показники відповідають вимогам ДСанПіН 2.2.4-171-10 «Гігієнічні вимоги до води питної, призначеної для споживання людиною».

              Всього по Одеській області відібрано 129 проб питної води на санітарно-мікробіологічні, 87 проб – на санітарно-хімічні показники. Із них не відповідають вимогам ДСанПіН 2.2.4-171-10 «Гігієнічні вимоги до води питної, призначеної для споживання людиною» по санітарно-мікробіологічним показникам 17 проб (Ізмаїльський район, с.Каланчак, В. Михайлівський район, смт. Цебрикове, с.Новоборисівка, смт.    Сарата, Саратський район, с.Зоря, смт. Окни, Окнянський район, с.Флора) і по санітарно-хімічним показникам 20 проб: (Кілійський район, м.Вилкове, смт. Сарата, м. Арциз, Арцизський район, с.Мирнопілля, Татарбунарський район, с.Базарьянка, смт. Окни, Окнянський район, с.Флора).

            За результатами  моніторингових  лабораторних досліджень  за станом якості морської води в місцях масового відпочинку відібрані проби морської води у визначених  точках  на 22 пляжах м. Одеси і Білгород-Дністровського, Татарбунарського, Кілійського, Овідіопольського, Лиманського районів    відповідають  гігієнічним   вимогам,  крім   рекреаційної  зони  м. Одеса пляж    «Лузанівка»,   рекреаційних зон    смт. Затока  (райони  «Центральний», «Сонячний» ), смт. Сергіївка « Сільський пляж».

Води   поверхневих    водойм 1-ї     категорії ( р.Дунай     Ізмаїльський, Кілійський   райони) досліджені 7 проб води на санітарно-мікробіологічні показники усі  відповідали гігієнічним вимогам.     Дослідженні   4 проби  річної води санітарно-хімічні показники усі    не  відповідала  гігієнічним  вимогам.

    За даними  акустичного моніторингу  на території   житлової забудови  населених пунктів   інструментальні  вимірювання  рівнів шуму проведено у 3-х      контрольних точках ,    перевищення    гранично – допустимих   рівнів    не  встановлено.

  На території житлової забудови  досліджені 40   проб атмосферного повітря    на  вміст  оксиду  вуглецю,  діоксину    азоту,  формальдегіду, пилу, аміаку, двоокису сірки  усі  відповідали  гігієнічним вимогам.

Радіаційний фон на території області складає 12-14 мкР/год., що відповідає природному фону багаторічних спостережень.

         Для вжиття відповідних заходів, інформації про всі виявлені нестандартні проби направлені до Головного управління Держпродспоживслужби  в Одеській   області, головам райдержадміністрацій та балансоутримувачам.

            Санепідситуація залишається на   контролі.