Санепідемситуація

Стан  питної води в м.Одеса  в період з 08.10.2020 по 15.10.2020р

З метою проведення моніторингу за   станом   питної води в м.Одеса  в період з 08.10.2020 по 15.10.2020р було  досліджено  13 проб питної води  на санітарно-мікробіологічні показники та 12 проб питної води на санітарно-хімічні показники. Усі проби  відповідали вимогам ДСанПіН 2.2.4-171-10 «Гігієнічні вимоги до води питної, призначеної для споживання людиною».

           В Одеській області всього було  досліджено 94 проби питної води  на санітарно-мікробіологічні і 75 проб питної води на санітарно-хімічні показники. Із них не відповідають вимогам ДСанПіН 2.2.4-171-10 «Гігієнічні вимоги до води питної, призначеної для споживання людиною» по санітарно-мікробіологічним показникам 11 проб (11.4%), а саме: смт. Сарата, Подільський район (село Нестоїта) і по санітарно-хімічним показникам 18 проб (24.0%), а саме: м. Арциз, м.Болград, Подільський район (село Нестоїта), Іванівський район (села Северинівка, Адамівка), смт. Сарата.

   Води поверхневих водойм 1-ї категорії, які використовуються як джерела питного водопостачання населення, а саме: р.Дунай в Ізмаїльському та Кілійському районах, р. Дністер і  Турунчук в Біляївському районі,  було досліджено  13 проб води на санітарно-мікробіологічні показники та 9 проб  води на санітарно-хімічні показники. Усі  досліджені  проби  відповідали гігієнічним вимогам.

  Води водойм 2-ї категорії  ( Хаджибейський  лиман ) було досліджено  8 проб води  на санітарно-хімічні  показники. Усі досліджені проби відповідали гігієнічним вимогам.

В ході  здійснення  державного  соціально-гігієнічного моніторингу в галузі  охорони   атмосферного  повітря,  на  території  житлової   забудови  м. Одеса, м. Блград, м. Рені,  смт. Іванівка, смт. Березівка, с. Нові Біляри Лиманського району було досліджено 59 проб. Перевищення гранично – допустимих концентрацій по вмісту оксиду вуглецю, діоксиду сірки, пилу, аміаку, сірководню, свинцю, діоксиду азоту, формальдегіду   не встановлено.

За даними акустичного  моніторингу, у  контрольних точках  на території  житлової   забудови    біля    автомагістралей   в м. Одеса, м. Болград, м. Рені, м. Роздільна  було проведено 22 інструментальних  вимірювання рівнів шуму, перевищення гранично-допустимих рівнів не  встановлено.

   На території житлової забудови м. Одеса  в місцях розміщення базових станцій мобільного зв`язку було проведено 108 інструментальних вимірювань рівнів електромагнітного випромінювання, перевищення гранично допустимих рівнів не встановлено.

     Радіаційний фон на території області складає 12-14 мкР/год., що відповідає природному фону багаторічних спостережень.

          Для   вжиття   відповідних   заходів,  інформації про всі виявлені нестандартні проби направлені до  міських, районних органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, Головного управління Держпродспоживслужби  в Одеській   області.