Санепідемситуація

Стан питної води в м.Одеса в період з 26.06.2020 по 03.07.2020р

З метою проведення моніторингу за станом питної води в м.Одеса в період з 26.06.2020 по 03.07.2020р було відібрано 12 проб питної води для дослідження на санітарно-мікробіологічні показники і 12 проб для дослідження на санітарно-хімічні показники. Всі досліджені проби відповідають вимогам ДСанПіН 2.2.4-171-10 «Гігієнічні вимоги до води питної, призначеної для споживання людиною».

       Всього по Одеській області було відібрано 71 пробу питної води для дослідження на санітарно-мікробіологічні і 63 проби для дослідження на санітарно-хімічні показники. Із них не відповідають вимогам ДСанПіН 2.2.4-171-10 «Гігієнічні вимоги до води питної, призначеної для споживання людиною» по санітарно-мікробіологічним показникам 5 проб (7.0%), а саме: міста Білгород-Дністровський, Подільськ, Балтський район (с.Немирівське), Саратський район (с.Світлодолинське), Кілійський район (с.Старі Трояни) і по санітарно-хімічним показникам 11 проб (17.5%), а саме: міста  Білгород-Дністровський, Саратський район (с.Світлодолинське), Арцизський район (села Великий Кут, Долиновка, Павлівка, Садове, Теплиця).

       Води поверхневих водойм 1-ї категорії ( р. Дунай  Ізмаїльський  район,  р.Турунчук Біляївський район ) було досліджено 4 проби на санітарно-мікробіологічні показники, з них не відповідало гігієнічним вимогам  2 проби (р.Турунчук). З досліджених 8 проб води на санітарно-хімічні показники  усі   відповідали нормативним вимогам.

      Води поверхневих водойм 2-ї категорії (Дністровський лиман Овідіопольський район, Тілігульський лиман Березівський район) досліджені 1 проба води на санітарно-мікробіологічні показники  та 2 проби  води на санітарно-хімічні показники   усі  відповідали гігієнічним вимогам.

В зонах рекреації  морського водокористування на пляжах  м. Одеси та  на пляжах Одеської області (Овідіопольський, Лиманський, Білгород-Дністровський, Кілійський, Татарбунарський райони) на санітарно-мікробіологічні показники було  досліджено 93 проби морської води, з  них  не відповідало нормативним вимогам –32 проби  ((пляжі  м. Одеса, Білгород-Дністровський район смт.Затока – район «Центральний», рекреаційна зона смт. Сергіївка «Сільський пляж». На санітарно-хімічні показники було досліджено 21 пробу морської води. Усі досліджені проби відповідали гігієнічним вимогам.

   За даними акустичного моніторингу,   на території  житлової   забудови  біля  автомагістралей  з   інтенсивним   рухом  в  м. Біляївка  було  проведено 4 інструментальних  вимірювання рівнів шуму, перевищення  гранично – допустимих рівнів не   встановлено.

На території житлової забудови м. Білгород-Дністровський  в місцях розміщення базових станцій мобільного зв`язку проведено 5 інструментальних вимірювань рівнів електромагнітного випромінювання, перевищення гранично допустимих рівнів не встановлено.

         Радіаційний фон на території області складає 12-14 мкР/год., що відповідає природному фону багаторічних спостережень.

       Для    вжиття   відповідних    заходів,    інформації    про всі виявлені нестандартні проби направлені до Головного управління Держпродспоживслужби  в Одеській   області   тощо.