Хештег-марафон #SpeakUpUkraine

17 вересня 2019р. в Україні стартує Хештег-марафон #SpeakUpUkraine (далі – Марафон), всеукраїнське змагання з безпеки дорожнього руху для дитячо-молодіжних команд активістів з усієї України, яке відбуватиметься у 4 етапи протягом 2,5 місяців. Даний проект буде реалізовуватися ГО«Traffic Challenge» спільно з Патрульною поліцією України та Центром громадського здоров’я України.

За статистичними даними дорожньо-транспортний травматизмголовна причина загибелі дітей та молоді у віці від 5 до 29 років в Європейському регіоні.

Щодня в Україні відбувається більше 470 дорожньо-транспортних пригод (далі – ДТП), у яких гине в середньому близько 10 осіб. У кожній 5-й ДТП – страждають діти: 33% – травмуються; 15% – гине. Взагалі рівень смертності внаслідок ДТП по Україні перевищує показники по західноєвропейським державам у 3-4 рази. Найчастіше смертельні травми отримують у ДТП діти у віці до 7 років. Серед основних причин ДТП за участю дітей-пішоходів – раптовий вихід на проїзну частину, та перехід дороги в невстановленому місці. І хоча офіційна статистика фіксує, що у 2014р. в Україні трапилось 457 ДТП з вини дітей-пішоходів (у віці до 18 років) – вина завжди полягає на дорослих, адже і за законом, і за моральними нормами – саме дорослі несуть відповідальність за неповнолітніх дітей.

Тому під час проведення Марафону команди проводитимуть громадські молодіжні акції з безпеки дорожнього руху та проходитимуть тест на знання правил дорожньої безпеки, а фото- та відео-звіти про виконання кожного етапу команди публікуватимуть у Facebook та Instagram з хештегом #SpeakUpUkraine. У змаганні зможуть брати участь державні, комунальні та приватні заклади: середні загальноосвітні школи, навчально-виховні комплекси, профільні класи, спеціалізовані школи, гімназії, ліцеї, колегіуми, вечірні школи, класи та групи з очною та заочною формою навчання при загальноосвітніх школах, школи-інтернати, дитячі будинки, професійно-технічні училища, позашкільні навчальні заклади (палаци, будинки, центри юнацької творчості, учнівські клуби), дитячо-юнацькі спортивні школи, школи мистецтв, студії тощо.

Команди формуються та реєструються з 17 вересня до 27 вересня 2019р.

Вимоги до команди:

  • загальна кількість учасників – 10 чоловік;
  • у кожній команді має бути визначено лідера — через нього буде здійснюватись комунікація між командою та оргкомітетом, лідер команди реєструє команду, надає свій номер телефону та e-mail для зв’язку, робить публікації звітів та надсилає їх копії на e-mail організаторів. У лідера команди має бути зареєстрований акаунт у Instagram та Facebook – ці акаунти зазначаються під час реєстрації у реєстраційній формі. Лише з цих акаунтів робиться публікація фото- або відео-звіту;
  • до складу команди входять обов’язково: 2 дітей молодшого шкільного віку, 2 дітей середнього шкільного віку, 2 дітей старшого шкільного віку, 2 педагоги, 2 батьків (батьки — бажано члени батьківської ради);
  • до команди не можуть входити волонтери, які залучені до цього проекту, а також поліцейські та члени журі конкурсу
  • якщо хтось з членів команди з поважних причин остаточно перервав свою участь у змаганні, про це необхідно повідомити оргкомітет через волонтера, за яким буде закріплена команда. Команда виконує завдання у меншому складі і вважається існуючою до 5 членів команди (по 1 в кожній категорії). Замінити члена команди не можна. Якщо лідер команди змушений припинити участь у змаганні – з тих, хто залишився, визначається новий лідер, якому надається доступ до сторінок, з яких ведеться публікація.

Графік конкурсу:

17 вересня 2019р. – старт проекту. Офіційна прес-конференція, під час якої буде оголошено умови конкурсу, призовий фонд, партнерів. Реєстрація команд триватиме з 17 до 27 вересня 2019р. включно.

4 етапи завдань:

30 вересня – 11 жовтня – перший етап змагання. «Моя безпека на дорозі!» – Діти молодшого шкільного віку проводять культурні події про безпеку на дорозі: виставку плакатів, читання віршів, виставу.

14 жовтня – 25 жовтня – другий етап змагання. «Цінуй моє життя!» – громадські акції, організовані дітьми середньої та старшої школи за участю інших дітей середнього та старшого шкільного віку.

28 жовтня – 8 листопада – третій етап змагання. Освітній марафон – тренінги «Відповідальні батьки», організовані для педагогів та батьків.

11 листопада – 17 листопада – тест «100 питань про безпеку»

Оголошення остаточних результатів та урочисте нагородження переможців відбудеться до 17 грудня 2019р. Час і місце проведення нагородження буде оголошене переможцям персонально. Вручатимуть нагороди командам-переможцям зірки українського шоу-бізнесу та інші відомі особистості.

На сторінці http://trafficchallenge.com.ua/frosh/online-live-stream/  розміщено вебінар щодо участі, правил та інших організаційних моментів проведення Марафону ГО«Traffic Challenge», що відбувся 29.08.2019р. об 11:00.

Посилання на додаткову інформацію щодо Марафону ГО«Traffic Challenge» Ви зможете також знайти на сторінках у Facebook та Instagram:

https://www.facebook.com/TrafficChallenge/

https://instagram.com/traffic_challenge?igshid=9kp1cm9md06f