Сьогодення

Штам SARS-CoV-2 Delta було підтверджено у 2 хворих в Одеській області.

Державною установою «Одеський обласний центр контролю та профілактики хвороб МОЗ України» 4 серпня 2021 року від ДУ «Центр громадського здоров’я МОЗ України» отримано результати секвенування зразків носоглоткових змивів, відібраних у червні поточного року закладами охорони здоров’я адміністративних територій Одеської області.

За результатами секвенування зразків від 2-х хворих на COVID-19 (міста Одеса та Рені) було підтверджено штам SARSCoV-2 Delta, B.1.617.2

При проведені епідрозслідування  встановлено, що хворі не виїзджали за межі Одеського регіону та не мали контакт з хворими, які виїзджали за кордон, тому можливо зробити висновок, що даний штам SARS-CoV-2 (Delta, B.1.617.2)не є завізним ійогопоширенняносить місцевий характер на території Одеського регіону.

Хворі лікувались амбулаторно, перебіг хвороби був середньої важкості, з симптоматикою, що відповідала гострої респіраторної вірусної інфекції викликаної SARS-CoV-2. На сьогодні хворі знаходяться в статусі «Одужавших».

У вогнищах фахівцями Центру було проведено профілактичні та протиепідемічні заходи.

Чим небезпечний штам «Дельта»?

У Великій Британії на «Дельта» штам коронавірусу припадає понад 90% поточних випадків COVID-19.

Симптоми при зараженні штамом «Дельта» відрізняються. Лихоманка, головний біль, біль у горлі та нежить поширені, тоді як кашель та втрата нюху чи смаку — менш поширені.

Ймовірність розвитку тяжкого перебігу хвороби при зараженні штамом «Дельта» набагато вища, якщо ви не вакциновані. Якщо все ж зараження відбулося, повністю вакциновані особи переносять хворобу безсимптомно або ж в значно легшій формі.

Звертаємось до населення з проханням свідомо дотримуватися обмежувальних протиепідемічних заходів, користуватись одноразовими масками, антисептиками, дотримуватись соціальної дистанції загального користування в місця та скупчення людей .

      У разі появи симптомів гострої респіраторної вірусної інфекції звертайтеся до свого сімейного лікаря для проведення тестування на COVID-19, отримання рекомендацій щодо лікування.

Пам’ятайте, що Ви можете вакцинуватись:

▪у найближчому пункті щеплення чи центрі масової вакцинації: https://list.covid19.gov.ua/

Дізнайтесь адресу та контакти найближчого місця вакцинації на сайті https://vaccination.covid19.gov.ua/