Сьогодення

Щодо моніторингу основних показників стану атмосферного повітря Одеської області у 2020році.

Стан атмосферного повітря, а саме його якість – є  важливим фактором впливу на стан здоров`я населення.  Забруднення атмосферного повітря  негативно впливає на дихальну та серцево-судинну систему. Особливо чутливими  до забруднення атмосферного повітря є діти, люди з хронічними захворюваннями легенів, люди похилого віку.

Фахівцями   ДУ «Одеський обласний лабораторний центр МОЗ України»  (надалі – Центр) протягом 2020р. проводився  державний  соціально-гігієнічний моніторинг щодо стану атмосферного повітря  на території населених пунктів  Одеської області та м. Одеса.

 Протягом  2020р. державний соціально-гігієнічний моніторинг за станом атмосферного повітря  проводився  у визначених контрольних точках на території 47 населених пунктів, в т.ч. на території 17 сільських населених пунктів. Лабораторні дослідження здійснювалися  на визначення  27  забруднюючих речовин в атмосферному повітрі.

  Центром в 2020р.  було проведено 2137 лабораторних досліджень  атмосферного повітря на  79   стаціонарних точках, розташованих у м.Одеса та районах області, з них   перевищення граничнодопустимих концентрацій встановлено у  27 випадках (1.3%).

 Так, на території  житлової забудови  м. Одеса. м. Ізмаїл, м. Подільськ,   м. Білгород-Дністровський, м. Роздільна, м. Южний, м. Кілія, м. Біляївка,      м. Балта, м. Берізівка, м. Овідіополь, м. Рені, м. Болград, м. Любашивка  було відібрано та  досліджено 2081 пробу, з яких  у 27 пробах (1,3%) було встановлено перевищення максимально разових граничнодопустимих концентрацій  по вмісту  окису вуглецю, діоксиду азоту,формальдегіду. По іншим інгредієнтам (діоксид сірки, фенол, сірководень, аміак, пил, марганець, свинець,  хлорид водню) перевищення  гігієнічних нормативів не встановлено.

  На території сільських населених пунктів  біло досліджено  106 проб атмосферного повітря, перевищення  граничнодопустимих концентрацій  не встановлено.

  За даними  результатів  лабораторного контролю стану  атмосферного повітря у м. Одеса,  перевищення  гранично – допустимих концентрацій  встановлено на території житлової забудови  яка  знаходяться в зоні впливу автотранспорту на автомагістралях з високою щільністю руху.

В рекреаційній зоні м. Одеси  було проведено 40 досліджень проб   атмосферного повітря. Максимально разові приземні концентрації забруднюючих речовин ( оксид вуглецю, діоксид сірки, формальдегід, свинець, бензол)  не перевищували максимально-разові  граничнодопустимі концентрації.

Таким чином, на сьогодні основними проблемними питаннями щодо забруднення атмосферного повітря є значне збільшення автопарку, і як наслідок, велика інтенсивність потоку автотранспорту на автомагістралях міст; несвоєчасна заміна застарілого транспорту; повільний перехід на електрифікований транспорт.

Результати лабораторних досліджень постійно доводились до відома  Одеської міської ради та Одеської обласної держадміністрації, Головного управління Держпродспоживслужби в Одеській області для прийняття відповідних заходів.

Leave a Reply

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *