ЯК ВПОРАТИСЯ З ПЕРЕДСВЯТКОВИМ СТРЕСОМ

Свята нерідко супроводжуються стресом, апатією і навіть депресивними настроями. Це можна пояснити низкою передсвяткових очікувань, подій і планів: складання святкового меню, пошук подарунків, організація розваг для родини у святкові дні та багато іншого. Відчутним є і фінансовий тягар.

Стресовості додає також пандемія COVID-19, бо доводиться турбуватися про своє здоров’я та здоров’я близьких і бути готовим терміново змінювати плани. 

Зрештою, свята можуть бути непростим періодом року для людей, які цьогоріч втратили друзів або рідних.

Як бути, якщо свята приносять не лише радість, але й сум та тривогу?

  1. Складіть список справ, які плануєте завершити. 

Завдяки спискам зручно стежити за часом і не навантажувати пам’ять додатковою інформацією. Нагадування, письмові або в мобільному пристрої, допоможуть не тривожитися про те, що ви пропустите якесь завдання або запізнитеся на важливу зустріч. Не тисніть на себе в бажанні створити ідеальне свято.

2. Визначте, скільки ви готові витратити на організацію свята — і дотримуйтеся бюджету. 

Щоб фінансове питання не додавало стресу, наперед оцініть свою фінансову спроможність. Зателефонуйте або надішліть листівки тим, кого цінуєте, нагадайте, наскільки вони важливі для вас. 

  • Турбуйтеся про здоров’я. 

Присвятіть святкові дні собі: вчасно лягайте спати, уникайте переїдання і зловживання алкоголем, більше часу проводьте на свіжому повітрі, підтримуйте високий рівень фізичної активності. Турбота про себе допоможе впоратися зі стресовими ситуаціями. Адже здоров’я — це не лише відсутність хвороб і фізичних вад, а й стан повного психічного і соціального благополуччя.

Пам’ятайте, що свята — це передусім можливість відпочити, отримати позитивні емоції від спілкування з друзями і близькими. А один із найкращих подарунків, який можна зробити собі і близьким, — турбуватися про здоров’я.