З метою забезпечення ефективного контролю за організацією якісного харчування окремих категорій громадян закладами, установами і підприємствами Одеської міської ради, а також суб’єктами господарювання, які надають такі послуги на підставі укладених договорів, фахівці  ДУ «Одеський ОЛЦ МОЗ України» взяли участь в роботі комісії з контролю за організацією харчування окремих категорій  громадян у м. Одесі.

     Комісія була утворена відповідно до  розпорядження міського голови за  №136 від 04.03.2021р. Основними завданнями комісії є контроль за:

– організацією харчування, яке здійснюється в закладах, установах та підприємствах Одеської міської ради за бюджетні кошти;

– виконанням умов договорів, укладених із суб’єктами господарської діяльності, які надають послуги з харчування та постачання продуктів харчування в закладах, установах та підприємствах Одеської міської ради за бюджетні кошти;

– раціональним використанням бюджетних коштів, виділених на організацію  харчування в закладах, установах та підприємствах Одеської міської ради;

– безпечністю та якістю продуктів харчування, продовольчої сировини, готової продукції в закладах, установах та підприємствах Одеської міської ради;

– дотриманням вимог санітарного законодавства під час організації харчування в закладах, установах та підприємствах Одеської міської ради, яке здійснюється за бюджетні кошти;

– якістю послуг з харчування, які закуповуються за бюджетні кошти.

Комісія також здійснює моніторинг:

– за використанням комунального майна для організації харчування;

– за проведенням тендерних процедур, відкритих торгів, закупівлею товарів та послуг у частині організації харчування, яке здійснюється в закладах, установах та підприємствах Одеської міської ради за бюджетні кошти.

          Згідно графіка роботи з 6 квітня комісія розпочала перевірку дошкільних навчальних закладів в Київському районі. Протягом року заплановано перевірити заклади дошкільної освіти, загальноосвітні школи, харчоблоки лікарень та закладів соціального захисту в усіх районах міста.

         Під час перевірки вищезазначених закладів фахівцями ДУ «Одеський ОЛЦ МОЗ України» одночасно буде здійснюватись відбір зразків для лабораторного дослідження: готових страв, питної води, змивів з обладнання, інвентарю, рук персоналу  харчоблоків на наявність бактеріального забруднення.

   Результати роботи будуть заслухані  на чергових  засіданнях вказаної комісії з підготовкою відповідних висновків та рекомендацій.

За результатами роботи комісії, в межах своєї компетенції, будуть внесені пропозиції щодо поліпшення якості послуг з організації харчування, яке здійснюється в закладах, установах та підприємствах Одеської міської ради за бюджетні кошти.

Рекомендації Комісії підлягають обов’язковому розгляду виконавчими органами Одеської міської ради, закладами, установами, підприємствами, посадовими особами, суб’єктами господарської діяльності, які надають послуги з харчування та постачання продуктів харчування та яким вони адресовані. Про результати розгляду та вжиті заходи повинно бути повідомлено Комісію у встановлений нею строк.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.