Менше ніж два місяці залишилось до того дня, коли срібний голос

шкільного дзвоника сповістить про початок нового навчального року.

З 1 вересня в області планується збільшення кількості закладів освіти, які працюватимуть у форматі очного режиму.

Наразі пріоритетним напрямком діяльності місцевих органів виконавчої влади та керівників закладів освіти є створення безпечного середовища у закладах освіти як в навчальних приміщеннях, так і укриттях.

Відповідно до розпорядження Одеської обласної державної (військової) адміністрації  від 09.06.2023 № 313/А-2023  «Про підготовку закладів освіти  Одеської області до початку 2023/2024 навчального року» до 14 серпня поточного року будуть проводитись комісійні перевірки стану готовності закладів освіти до здійснення освітнього процесу  в новому навчальному році в умовах воєнного стану, результатом роботи яких стане підготовка відповідного  акту.

Безпечне середовище навчання включає:

-забезпечення питною водою гарантованої якості;

-організація якісного та безпечного харчування;

-достатня освітленість у навчальних приміщеннях;

-створення сприятливого мікроклімату (дотримання температури та вологості повітря в навчальних приміщеннях);

-відсутність шкідливих речовин в повітрі ( формальдегід, фенол, вуглекислий газ, чадний газ,радон тощо);

-дотримання санітарно-гігієнічних вимог до прибирання, провітрювання приміщень;

-створення умов для дотримання особистої гігієни учасниками навчального процесу;

-забезпечення функціонування та облаштування захисних споруд(укриттів).

Відповідно до санітарних регламентів для закладів загальної середньої та дошкільної освіти, засновник (засновники) закладу повинен забезпечити організацію лабораторного контролю вищезазначених факторів  безпечного середовища.

За заявами керівників та  засновників закладів лабораторії ДУ  «Одеський ОЦКПХ МОЗ» та відокремлених підрозділів вже розпочали роботу щодо проведення лабораторно-інструментальних досліджень в закладах освіти,  за результатами яких висококваліфіковані спеціалісти надають висновки та рекомендації щодо дотримання санітарно-гігієнічних вимог у навчальних приміщеннях, спортзалах, укриттях.

Запрошуємо до активної співпраці керівників закладів, органів виконавчої влади, батьківські комітети, які хочуть не тільки захистити  дітей від жахів війни, але й   створити безпечні умови під  час навчання та зберегти їх здоров’я.                 

Консультації щодо умов та обсягів лабораторних досліджень у школах, дошкільних закладах, закладах професійної освіти тощо  ви зможете отримати за телефоном 048(763-07-70), контактна особа Сойнікова Аліса, лікар з гігієни дітей та підлітків.