24 жовтня проводиться Всесвітній день боротьби з поліомієлітом. Проходить під егідою ООН. Ці жовтневі заходи у третьої декаді місяця мають традиційний щорічний характер.

Всесвітній день боротьби з поліомієлітом було започатковано Ротарі Інтернешнл більше десяти років тому в ознаменування дня народження Джонаса Солка, який очолив першу команду, що розробила вакцину проти поліомієліту.

ЧИМ НЕБЕЗПЕЧНИЙ ПОЛІО?

Близько 5% хворих на цю хворобу помирають через ураження дихальних м’язів, а 1 із 200 стає інвалідом через деформацію хребта і кінцівок. Ця інфекція найчастіше передається через брудні руки, заражену їжу та воду. Захворіти на поліомієліт може кожна невакцинована людина: і дитина, і дорослий. Найбільшу загрозу вірус становить для дітей у віці до п’яти років. Наразі не існує спеціального противірусного лікування поліомієліту.

Після одужання від поліомієліту функція вражених нервів і м’язів не відновлюється.

ПРОФІЛАКТИКА ПОЛІОМІЄЛІТУ.

Вакцинація — єдиний надійний спосіб запобігти поліомієліту. Шістьох доз вакцини достатньо, щоби сформувався імунітет до поліомієліту до кінця життя. Згідно з Календарем профілактичних щеплень, оптимальний час для введення вакцин:

• 1 щеплення — 2-й місяць життя дитини (інактивована поліомієлітна вакцина (ІПВ));

• 2 щеплення — 4-й місяць (інактивована поліомієлітна вакцина (ІПВ));

• 3 щеплення — 6-й місяць (оральна поліомієлітна вакцина (ОПВ));

• 4 щеплення — 18-й місяць (оральна поліомієлітна вакцина (ОПВ));

• 5 щеплення — 6 років (оральна поліомієлітна вакцина (ОПВ));

• 6 щеплення — 14 років (оральна поліомієлітна вакцина (ОПВ)).

Чому так важливо, щоб усі діти пройшли вакцинацію?

Якщо достатня кількість людей у країні є вакцинованими (понад 95%), розповсюдження вірусу припиниться. І навпаки, якщо у країні діти залишаються невакцинованими, це може призвести до розповсюдження вірусу та нових випадків захворювання.