13 жовтня відзначається Всесвітній день боротьби з тромбозом (далі – День), що був заснований 10 років тому Міжнародним товариством з тромбозу та гемостазу (ISTH) у відповідь на прохання його членів про цілеспрямоване глобальне освітлення небезпечності для життя цього стану, що часто не помічають або неправильно діагностують. Обрана дата – день народження Рудольфа Вірхова, який був лікарем, патологом, біологом і антропологом та заснував патофізіологію тромбозу, припустив, що тромбоз – може бути результатом також і застою кровотоку.

Тема Дня-2023 – «Рухайся проти тромбозу!», щоб визнати важливість і важливість регулярного руху та розгинання ніг.

День – це можливість підвищити обізнаність про важливість утворення тромбів, а також розширити знання та інформацію про серйозність цієї проблеми зі здоров’ям. Люди, які мають власний робочий стіл і регулярно обідають за робочим столом, мають значно вищий ризик розвитку венозної тромбоемболії. День об’єднує організації та медичних працівників з усього світу, щоб підтримати захід.

1 з 4 людей у всьому світі помирають від станів, спричинених тромбозом. 60% венозних тромбів виникають під час або після госпіталізації, що робить тромби, пов’язані з лікарнею, основною причиною смерті в лікарні, якій можна запобігти. За оцінками, щорічно в усіх країнах світу – з низьким, середнім і високим рівнем доходу – трапляється 10 млн випадків тромбів, пов’язаних з лікарнею.

Єдине, що Ви можете зробити у домашніх умовах для профілактики тромбозу:

 •   дотримуватись дієти, яка сприятиме зниженню в’язкості крові;
 •   вести помірно активний спосіб життя, щоб попередити застій крові у нижніх кінцівках;
 •   відмовитися від шкідливих звичок, які негативно впливають на стан судин;
 •   носити компресійну білизну, що дозволяє сповільнити розвиток варикозу;
 •   не носити незручне взуття та одяг, який здавлює ноги, наприклад, вузькі джинси;
 •   уникати травм, переломів;
 •   уникати відвідування лазні та сауни.

Профілактика утворення тромбів передбачає дотримання певного раціону харчування. Пацієнту потрібно відмовитися від жирної та гострої їжі. У меню не повинні бути присутніми такі продукти: свинина, субпродукти, твердий сир і вершкове масло, маргарин, ковбасні вироби, фаст-фуд. Вони шкідливі для судин. Важливо обмежити вживання алкоголю, шоколаду, здоби, смаженої картоплі, макаронних виробів.

Дотримуйтесь режиму живлення. Потрібно пити до двох літрів чистої води на день, якщо немає проблем із нирками. У меню важливо включити свіжі та парові фрукти та овочі, в яких присутні вітаміни, клітковина. Вчені довели, що зміна раціону допомагає зупинити патологічні процеси в судинах нижніх кінцівок.

Є кілька продуктів, які особливо рекомендовані для профілактики тромбозів при варикозній хворобі:

 • червоний перець знижує в’язкість крові, стимулює кровообіг;
 • оливкова олія – чудова альтернатива тваринним жирам, знижує активність тромбоцитів, запобігає утворенню згустків крові в судинах;
 • морква, квашена капуста, яблука, селера – ці коренеплоди, овочі та фрукти знижують в’язкість крові, підвищують імунітет;
 • червоне вино у помірних кількостях уповільнює утворення тромбів. Воно знижує ризик накопичення тромбоцитів за рахунок зменшення їхньої клейкості.

Пам’ятайте, самолікування небезпечно для Вашого здоров’я! Обов’язково зверніться до лікаря, щоб отримати компетентну консультацію, пройти діагностику, дотримуйтесь рекомендацій щодо лікування.

Категорії: Інформація