Туберкульоз – інфекційна хвороба, пов’язана з проникненням в організм мікобактерій туберкульозу. Те, що туберкульоз є інфекційним захворюванням, було доведено німецьким ученим Робертом Кохом, що виділив і описав збудника туберкульозу – бактерію Коха (мікобактерію туберкульозу (МБТ).

      24 березня 1882 року Роберт Кох зробив доповідь про своє відкриття. Тому 24 березня оголошено Всесвітнім днем боротьби з туберкульозом. Щорічно в усьому світі в цей день за підтримкою міжнародних організацій тисячі людей намагаються привернути увагу жителів планети до проблеми туберкульозу. Емблемою була обрана квітка білої ромашки, що символізує здоровий і чистий подих наших легень.

      Туберкульоз заразний і дуже небезпечний! На відміну від інших інфекцій він має хронічний плин, що збільшує кількість захворівших. Захворювання, як правило, настає не відразу: від зараження до прояву може пройти від декількох місяців до декількох років.

     Найчастіше туберкульоз уражає легені. Така форма захворювання називається легеневим туберкульозом. Можлива поразка інших частин і тканин організму, таких як мозок, кісти, суглоби, нирки і лімфовузли – це внелегочний туберкульоз.

     Відомо, що туберкульоз не тільки медична, але і багато в чому соціальна проблема, і збільшення захворюваності населення часто буває пов’язане з катаклізмами, що відбуваються в суспільному житті країни. Туберкульоз уже перестав бути хворобою бомжів, жебраків, наркоманів, алкоголіків і ув’язнених. Усе частіше стали хворіти благополучні особи. Економічні кризи, безробіття викликають ріст захворюваності і смертності від туберкульозу.

Закликаємо всіх замислитися про глобальну епідемію туберкульозу якомога більше людей і дати всім зрозуміти, що чинити опір цій хворобі можна і треба! Приєднуємся до боротьби з туберкульозом. Бажаємо успіхів та міцного здоров’я.    

Категорії: Новини

0 коментарів

Залишити відповідь

Avatar placeholder

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *