📍 Привітала учасників програми Керівниця проєкту «Розбудова стійкої системи громадського здоров’я», директорка Пакт в Україні — Альона Герасимова.

📍 Ознайомила з робочим планом проєкту «Розбудова стійкої системи громадського здоров’я» відповідно до пріоритетів державної політики у сфері громадського здоров’я.

✅ ЗГІДНО ПЛАНУ ПРОЄКТУ «РОЗБУДОВА СТІЙКОЇ СИСТЕМИ ГРОМАДСЬКОГО ЗДОРОВ`Я» основними цілями проєкту є:

ПОСИЛИТИ СПРОМОЖНІСТЬ УРЯДУ УКРАЇНИ у запобіганні, виявленні та реагуванні на загрози громадському життю у сфері громадського здоров`я.

Ключовими заходами проекту є:

— Розвиток навичок та компетенцій персоналу ЦКПХ у сфері ММСП, епіднагляду та аналізу даних;

— Підтримка груп швидкого реагування ЦКПХ та їх матеріально-технічного оснащення;

— Розробка нормативних документів, навчання персоналу та закупівля обладнання.

✅ ВІДНОВЛЕННЯ ПОСЛУГ ТА РОЗШИРЕННЯ ДОСТУПУ ДО МЕДИЧНОЇ ДОПОМОГИ

— Посилення спроможності громад та первинної ланки надання медичної допомоги, щодо сталого надання основних послуг.

— Залученість кадрового потенціалу до навчальних курсів та тренінгів.

— Підтримка інформаційно-комунікаційних заходів та діяльності з промоції здорового способу життя, у тому числі з імунізації на регіональному та місцевому рівнях.

✅ РОЗШИРЕННЯ ДОСТУПУ ДО ПОСЛУГ З ПСИХІЧНОГО ЗДОРОВ`Я НА РІВНІ РЕГІОНА ТА ГРОМАД.

ДО ЗУСТРІЧІ РЕГІОНАЛЬНИХ КОМАНД були запрошені фахівці Одеської області, які прийняли активну участь у визначені приоритетних напрямків діяльності ЦКПХ:

✅ ТЕТЯНА КЄЛЄШ — завідувачка відділу комунікації та інформаційно- роз’яснювальної роботи ДУ «Одеський обласний центр контролю та профiлактики хвороб МОЗ України» , регіональний менеджер проєкту USAID — US Agency for International Development «Розбудова стійкої системи громадського здоров’я». Ознайомила присутніх з пріоритетними заходами регіональної підготовки епідемічного сезону холери та з пріоритетними напрямками психічного здоров`я.

✅ ОЛЬГА БАЛАНОВСЬКА — завідувачка відділу імунопрофілактики ДУ «Одеський обласний центр контролю та профiлактики хвороб МОЗ України», помічник регіонального менеджера проєкту USAID — US Agency for International Development «Розбудова стійкої системи громадського здоров’я» . Розповіла про пріоритетні заходи ЦКПХ, щодо регіонального планування заходів з мікропланування «Catch up» кампанії з вакцинації проти кору та імплементації надання послуг, у тому числі з імунізації на рівні громад та шляхи підвищення результативності цих заходів.

✅ ОЛЕНА ТЄРЯЄВА — регіональна координаторка проєкту міжнародної технічної допомоги USAID — US Agency for International Development «Розбудова стійкої системи громадського здоров’я».

Цей проект є життєво важливим у час, коли світ зіткнувся з глобальною кризою в галузі охорони здоров’я через пандемію та воєнні дії.

☝️ МИ ПРАЦЮЄМО ДЛЯ ТОГО, ЩОБ ВИ БУЛИ ЗДОРОВІ!

______________________________________________________________________

Проєкт Розбудова стійкої системи громадського здоров’я фінансується американським народом через Агентство США з міжнародного розвитку USAID — US Agency for International Development і виконується організацією Пакт у партнерстві зі Швейцарським інститутом тропічної медицини та громадського здоров’я (Swiss TPH), Оверсіз Стратіджик Консалтінг (OSC) , Європейським інститутом політики громадського здоров’я (ЄІПГЗ) та за участю Шкіл громадського здоров’я Університету Темпл, Університету Дрексель та Федерацї охорони здоров’я Філадельфії (Temple/Drexel/ HFP), а також громадської спілки Коаліція за Вакцинацію.