Вакцинація – це простий, безпечний і ефективний спосіб захисту від хвороби до того, як людина вступає в контакт з їх збудниками. Вакцинація стимулює  природні захисні механізми організму для формування стійкості до ряду інфекційних захворювань і робить вашу імунну систему сильнішою.

Як і хвороби, вакцини тренують імунну систему , завдяки чому виробляються специфічні антитіла. Вакцини містять тільки убиті або ослаблені форми збудників тієї чи іншої хвороби – вірусів або бактерій, – які не призводять до захворювання та не створюють ризику з ним ускладнень.

Наша імунна система володіє пам’яттю. Отримавши одну або кілька доз вакцини, ми, як правило, набуваємо захист від тієї чи іншої хвороби на багато років, десятиліття або навіть на все життя. Саме це робить вакцини таким ефективним засобом. Існують різні типи вакцин:

•         Живі – вони містять ослаблені живі мікроорганізми. Прикладом можуть служити вакцини проти поліомієліту, кору, паротиту, краснухи або туберкульозу.

•         Інактивовані – містять або вбитий цілий мікроорганізм (вакцини проти коклюшу, сказу й вірусного гепатиту А), або компоненти клітинної стінки чи інших частин збудника (вакцини проти коклюшу та менінгококової інфекції).

•         Анатоксини – вакцини, що містять інактивований токсин (отруту), який виробляють бактерії. Наприклад, вакцини проти дифтерії та правця.

Безпечна донорська кров дозволяє рятувати життя людей. Потреба в донорській крові лишатиметься стабільно високою, адже щодня до лікарень прибувають нові поранені бійці, яким можна допомогти, здавши кров, котра рятує життя військових. Донорської крові потребують також цивільні, що постраждали від воєнних дій , вона  необхідна при наданні допомоги жінкам при ускладненнях під час вагітності або пологів, людям з важкою анемією, або, які  постраждали внаслідок нещасних випадків, пацієнтам хірургічних та онкологічних відділень.

 Донором може бути будь-який дієздатний громадянин України віком від 18 років, який пройшов відповідне медичне обстеження і в якого немає протипоказань, визначених МОЗ України.

Якщо ви вирішили стати донором крові, у вас виникне  питання, які є протипокази  до донації, в тому числі чи не завадить цьому вакцинація.

Після щеплень більшістю інактивованих (не живих)  вакцин і за умови задовільного самопочуття людини відсторонення від донорства не потрібне. А от після щеплення живими вакцина – доведеться почекати 4 тижні, кажуть у МОЗ та  додають, що такі рекомендації діють не лише в Україні. За даними американського Червоного Хреста, здавати кров можуть люди, щеплені всіма «неживими» вакцинами, в тому числі  йдеться про препарати CoronaVac, AstraZeneca, Janssen, Moderna та Pfizer.

Організація здорового способу життя у відповідності з державною програмою посилення профілактики захворювань і зміцнення здоров’я формує здорове населення. Здорова людина має змогу допомогти іншим, в тому числі через донорство.