Фахівці ДУ «Одеський обласний центр контролю та профiлактики хвороб МОЗ України» взяли участь у діалоговому майданчику «Розбудова стійкої системи послуг з психічного здоров`я як складова забезпечення добробуту громади» в рамках Проєкту USAID USAID — US Agency for International Development «Розбудова стійкої системи охорони здоров’я» у співпартнерстві з ініціативою першої леді Олени Зеленської зі створення Національної програми психічного здоров’я та психосоціальної підтримки.

Захід відбувся 8-го листопада 2022р. у Києві.

Діалоговий майданчик відкрила своїм відеозверненням перша леді України Олена Зеленська Олена Зеленська.

Про стан психічного здоров’я українців під час війни та Національну програму психічного здоров’я та психосоціальної підтримки розповів міністр охорони здоров’я України Віктор Ляшко.

У рамках заходу пройшов воркшоп «Практичні кроки з розбудови ефективної системи послуг з психічного здоровʼя на рівні громади».

Також відбулись презентації від територіальних громад. Зокрема, про досвід розвитку системи надання психологічної допомоги мешканцям Маяківської громади Одеської області з використанням телемедицини розповів голова сільської ради Віктор Дяченко.

ДОВІДКОВО. Національна програма психічного здоров’я та психосоціальної підтримки – ініціатива першої леді Олени Зеленської, яка має на меті допомогти громадянам подолати пов’язаний з війною стрес і наслідки пережитих травматичних подій, запобігти розвитку психічних розладів. Розробку та впровадження програми координує Міністерство охорони здоров’я України у взаємодії з українськими та іноземними фахівцями. Ініціатива реалізується за підтримки World Health Organization Ukraine.

ДУ «Одеський обласний центр контролю та профiлактики хвороб МОЗ України» висловлює подяку організаторам заходу за запрошення та змістовну програму!