Епідемічна ситуація з ВІЛ-інфекції/СНІДу в Одеській області.

Епідемічна ситуація щодо захворюваності ВІЛ-інфекцією/СНІДом населення Одеської області залишається неблагополучною. Всі адміністративні території області охоплені епідемією ВІЛ-інфекцією/СНІДу.
Щоденно в області виявляється біля 10 нових випадків ВІЛ-інфекцією та встановлюється діагноз ВІЛ в різних стадіях перебігу – 6 пацієнтам, діагноз СНІДу – 1 хворому.
Показник захворюваності населення: ВІЛ-інфекцією у 2017 році склав 113,6 на 100 тисяч населення проти 90,7 у 2016 році; СНІДом – 71,8 та 60,0 у минулому році. Показники поширеності ВІЛ-інфекції/СНІДу склали 885,4 та 314,2 на 100 тисяч. 
За 9 місяців 2018 року інтенсивний показник захворюваності ВІЛ-інфекцією населення слав 74,2 проти 74,0 за аналогічний період 2017 року; захворюваність СНІДом – 53,0 проти 44,5; поширеність ВІЛ/СНІДом – 931,9 та 353,7 (відповідно). 
Останнім часом спостерігається поширення захворюваності ВІЛ-інфекцією серед загального населення, з домінуванням статевого шляху передачі ВІЛ внаслідок виходу епідемії за межі уразливих груп.
В області діє обласна «Цільова соціальна програма протидії ВІЛ-інфекції/ СНІДу та інших соціально небезпечним хворобам на 2016-2018 роки», яка затверджена рішенням Одеської обласної Ради №141-VII від 26.05.2016 року. Аналогічні програми прийняті у всіх містах та районах області з відповідним фінансуванням.
Щорічно 1 грудня відмічається Всесвітній день боротьби з СНІДом. У 2017 році акція проводиться під лозунгом «Знай свій статус» та присвячена праву на здоров’я і тим труднощам, з якими стикаються люди в різних країнах світу при спробі скористатися цим правом. 
Акція призвана нагадати людям про те, що їх право на здоров’я — це щось більше, ніж просто доступ до якісних медичних послуг та лікарських препаратів. Це ще й цілий ряд важливих гарантій, таких як належні санітарні умови та умови проживання, здорові умови праці, чиста навколишня середовище та доступ до правосуддя. Більшість цілей стійкого розвитку так чи інакше пов’язані із здоров’ям. Досягнення цілей сталого розвитку, включаючи припинення епідемії ВІЛ-інфекції/СНІДу, як загрози для громадського здоров’я, буде значною мірою залежати від забезпечення права на здоров’я.
Стратегія ЮНЭЙДС на 2016 – 2021 р.р. представляє собою сміливий призив до дій з метою прискорення заходів и збільшенню охвату людей, що залишились без допомоги та підтримки. Це невідкладний призив до збільшення долі першочергових інвестицій. Це призив до досягнення цілей 90-90-90 в частині лікування, заповнення прогалин в тестуванні та захисті здоров’я 22 млн. людей, які живуть з ВІЛ-інфекцією, та до цього часу не звернулись за лікуванням. Це заклик виправити сумно низький охват лікуванням дітей, що живуть з ВІЛ-інфекцією.
ДУ «Одеській обласний лабораторний центр Міністерства охорони здоров’я України» вважає важливим день пам’яті людей, що померли від СНІДу, і притягує увагу до проблеми ВІЛ-інфекції/СНІДу на Україні та закликає бути небайдужими до цієї проблеми.