Прес-реліз,  Сьогодення

Епідемічна ситуація щодо туберкульозу

Епідемічна ситуація щодо туберкульозу, як і в країні загалом, так і в Одеській області залишається напруженою.

За критеріями World Health Organization Україна відноситься до країн з високим рівнем захворюваності – понад 30 випадків на 100 тисяч населення.

В 1995 році в Україні оголошено епідемію туберкульозу, оскільки кількість хворих перевищила 1% населення.

Щорічно в державі реєструються до 50 випадків вперше виявленого захворювання на 100 тисяч населення, рівень смертності від  10 до  15 випадків на 100 тис. населення.

 У 2018р. показники захворюваності всіма активними формами туберкульозу та смертності становили 115,2 і 11,1 на 100 тисяч населення (відповідно).

24 березня в 1882 році Роберт Кох (Robert Koch) відкрив збудника туберкульозу, за що вчений отримав Нобелівську премію в галузі медицини (1905).         Цей День Всесвітньою організацією охорони здоров’я (World Health Organization) був оголошений Всесвітнім днем ​​боротьби з туберкульозом (World Tuberculosis Day).

Символ Дня боротьби з туберкульозом – біла ромашка, як символ здорового дихання. Хоча офіційно сьогоднішня дата була затверджена в 1982 році, але проведення протитуберкульозних заходів почалося в світі ще в кінці 19 – початку 20 століть і ґрунтувалося на благодійну діяльність.            Вважається, що саме тоді й народилася ідея Дня Білої квітки, коли в Женеві вперше на вулиці вийшли молоді люди і дівчата зі щитами, посипаними квітами білої ромашки. Вони збирали пожертви для лікування хворих на туберкульоз. Потім дані акції стали проходити і в інших європейських країнах, а продаж ромашок привертала увагу населення і приносила протитуберкульозних організаціям дохід.

          На сьогодні Всесвітньою асамблеєю охорони здоров’я (м. Женева, Швейцарія) схвалено Глобальну стратегію «Покласти край ТБ» на період 2016 – 2035рр. Мета стратегії – подолання існуючих перешкод у боротьбі з туберкульозом, мультирезистентним туберкульозом і ко-інфікуванням ВІЛ/ТБ.

        У 2019 році World Tuberculosis Day буде проводитись під меседжем «Час зупинити туберкульоз!» та «Час настав».

        Питання протидії туберкульозу в Україні є одним з пріоритетних напрямів державної політики у сфері охорони здоров’я і соціального розвитку та предметом міжнародних зобов’язань.

       World Tuberculosis Day покликаний притягнути увагу органів законодавчої і виконавчої влади, громадських організацій, засобів масової інформації та населення щодо підвищення обізнаності з туберкульозу, свідомої участі до захисту та ліквідації його як інфекційного захворювання.

       Не залишайтесь байдужими до проблеми туберкульозу.Час обирати здоров’я!